EziSmart کیس موبایلی که برای افراد سالخورده طراحی شده است

0

به گزارش رها نیوز:

EziSmart4

پیچیدگی‌های اسمارت فون‌های امروزی برای افراد سالخورده و حتی برخی از میانسالانی که سر و کار زیادی با فناوری ندارند بسیار آزاردهنده است. به طوری که خیلی از افراد میانسال تن به داشتن یک هندست هوشمند نمی‌دهند و ترجیح می‌دهند از تلفن‌های قدیمی خودشان استفاده کنند.

اما شاید در میان همین افراد مسن کسانی باشند که دوست دارند با فناوری روز پیش بروند، پس باید به فکر آنها هم بود. کمپانی‌هایی مثل فوجیتسو پیش از این اسمارت فون‌های ویژه این افراد را تولید کرده‌اند. هندست‌هایی که معمولا در آنها آیکن‌ها و فونت‌ها بزرگتر هستند، دکمه‌ها ساده‌تر طراحی شده‌اند و می‌توان براحتی با نگاه با آنها عملکردشان را دریافت.

EziSmart2

چیزی که در ادامه می‌خواهیم از آن بگوییم یک اسمارتفون ویژه نیست، بلکه یک کیس ویژه اسمارتفون است که با نصب آن به هندست هوشمند، دستگاه شبیه به تلفن‌های قدیمی اما با فناوری امروزی می‌شود.

این کیس EziSmart نام دارد و در واقع یک کیبورد ساده است که به تلفن هوشمند متصل می‌شود. دکمه‌های این کیبورد بزرگ هستند و عملکرد هر کدام با آیکن‌های مربوطه روی آنها به راحتی قابل درک است.EziSmart 1

طراح EziSmart ریچارد چان است که ایده این کار را از وضعیت مادرش الهام گرفته است. او در این‌باره چنین می‌گوید:

ایده اینکار زمانی به ذهنم رسید که مادرم به خاطر سکته دچار ناتوانی‌های جسمی شده بود. تماس گرفتن گران تمام می‌شد و ناتوانی او باعث می‌شد که نتواند از اسکایپ استفاده کند.

EziSmart فعلا یک پروتوتایپ بوده و چان به همراه محققان SINTEF مشغول کار بر روی آن است. این ایده برای جمع آوری بودجه لازم از کیک استارتر استفاده کرده است.

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید