۲۸۵ هزار پرونده الکترونیک در طرح نظام ارجاع تامین اجتماعی ثبت شد

0

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی درخشان ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح های تامین اجتماعی استان سمنان به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بابیان اینکه اجرای طرح نظام ارجاع در ۱۰استان به صورت آزمایشی انجام می شود، ابراز داشت: این طرح که از سال ۹۴ کلید خورد بزرگترین طرح حوزه درمان محسوب می شود که طی آن علاوه بر رسیدگی سریع به بیماران خدمات با کیفیت تری نیز ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه تا یک سال آینده همه بیماران تحت پوشش طرح نظام ارجاع قرار خواهند گرفت، افزود: در وهله نخست بیماران مزمن در اولویت قرار دارند که این افراد بعد از مراجعه به بیمارستان و تشکیل پرونده الکترونیکی به پزشک مربوط ارجاع داده می شوند.

وجود ۴۲میلیون نفر بیمه شده در سازمان تامین اجتماعی 

معاون درمان تامین اجتماعی کشور نبود زیر ساخت های فناوری اطلاعات را ازجمله مشکلات طرح نظام ارجاع برشمرد و ابراز داشت: تا کنون ۲۸۵ هزار پرونده الکترونیک ایجاد و تا پایان شهریور برای بیماران مزمن نیز اجرایی خواهد شد که خوشبختانه مشکلات نرم افزاری این طرح برطرف شده و می تواند در ارائه خدمات به مردم موثر باشد.

درخشان بابیان اینکه به علت نبود زیرساخت ها طرح پزشک خانواده در استان های فارس و مازندران متوقف شده است، تصریح کرد: با اجرا و اصلاح نظام سلامت و بهره گیری از تجربه پزشکان خانواده این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه۴۲ میلیون بیمه شده در کشور وجود دارد، افزود: سازمان تامین اجتماعی ۱۸نوع خدمت را در ۷۶بیمارستان، هفت کلینیک و ۲۸۵کلینیک سرپایی به مستمری بگیران و بازنشتگان این سازمان و به صورت رایگان خدمات ارائه می دهد.

پرداخت بدهی یک هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی بابیان اینکه بسیاری از طرح ها و پروژه های سازمان تامین اجتماعی به علت بدهی یک هزار میلیارد تومانی دولت به سرانجام نرسیده است، ابراز داشت: بر همین اساس دولت موکلف شد تا پایان برنامه ششم توسعه هر ساله بخشی از بدهی خود را به سازمان پرداخت کند.

درخشان از پرداخت معوقه پزشکان و داروخانه ها در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی از سال گذشته به بیمارستان های دولتی بدهکار است لذا با پرداخت طلب یک هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان تا دو هفته آینده، تامین اجتماعی این مبلغ را مستقیم در اختیار بیمارستان های دولتی خواهد گذاشت و به این ترتیب مشکل برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح طرح های عمرانی هفته دولت در سمنان، افزود: یکی از طرح های خوبی که امروز شاهد افتتاح آن بودیم  هتلینیگ بیمارستان شفا سمنان بود که می تواند برای خدمت به رفاه حال بیماران و همراهان آن ها در بیمارستان ها موثر باشد چرا که می خواهیم بیماران غیر از درد و رنج بیماری مشکل اقامت و ماندگاری را نداشته باشند لذا ارتقا هتلینگ بیمارستان های کشور در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.

ظهر دوشنبه چهار طرح سازمان تامین اجتماعی استان سمنان شامل هتلینگ، سی تی اسکن و رادیولوژی دیجیتال بیمارستان شفا سمنان با اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید