۱۰ خودروی برتر ایران از لحاظ کیفیت در سه ماه نخست ۱۳۹۵

0

به گزارش رها نیوز:

همیشه در همه‌جای جهان، در هر فصل، لیست بهترین خودروها منتشر می‌شود. انتشار این لیست کمک شایانی به خریداران خودرو می‌کند تا یک انتخاب هوشمندانه و منطقی داشته باشند. بررسی کیفیت خودرو در هر کشور توسط سازمان‌های مختلف انجام می‌پذیرد که در کشور ما نیز، این بررسی‌ها توسط سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران انجام می‌گیرد. شکل‌گیری همچنین سازمانی در رشد کیفیت تمام صنایع کشورمان می‌تواند موثر باشد. در بخش ارزشیابی این شرکت، خودروها از لحاظ استاتیک و دینامیک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در مرحله استاتیک، خودرو از نظر پارامترهای ظاهری، فواصل، هم‌سطحی و رنگ و در مرحله دینامیک، عملکرد کلیه سیستم‌های خودرو مانند ترمز، فرمان، سیستم‌های الکترونیکی خودرو و … مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در این روش، تمرکز بالایی بر ایرادات ایمنی و اساسی خودروها وجود دارد و اگر مشکل جدی در خودرو دیده شود، فرآیند تحویل این خودرو به مشتری متوقف می‌شود. در پایان ارزیابی‌ها، نمرات نهایی و سطح کیفی هر خودرو با نشان ستاره در گزارش مربوط به کیفیت هر خودرو ثبت می‌شود. امروز در سایت چرخان لیست ۱۰ خودروی برتر ایران از لحاظ تعداد ستاره‌های آزمون ارزیابی خودرو را برای شما منتشر خواهیم کرد. این لیست بر اساس آخرین گزارش این سازمان مبنی بر ارزشیابی ملی خودروهای ساخت داخل تهیه شده است. با ما همراه باشید…

 

لازم به‌ذکر است که در لیست منتشر شده خودروها بر اساس قیمت و تیپ بدنه دسته‌بندی شده‌اند و این مقاله براساس خودروهایی که بیشترین ستاره را کسب کرده‌اند ( بدون درنظر گرفتن تیپ بدنه ) تهیه شده است.

 

۱۰- جک اس ۵ – کرمان‌خودرو

درحالی که به‌نظر می‌رسد این خودرو با استقبال خوبی روبرو شده اما بیش از این یک ستاره کیفیت کسب کرده بود ولی حالا یک ستاره دیگر دریافت کرده و در مجموع با ۲ ستاره کیفیت به‌عنوان یک محصول باکیفیت در رده قیمتی ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان مطرح شده است.

jac_bg_gal_s5_2-e1417500280508

 

مدل جدی ام‌وی‌ام ۳۱۵ با ۲ ستاره کیفیت در جایگاه پنجم خودروهای ۲۵ الی ۵۰ میلیون تومانی قرار گرفته است. چری فالوین یا همان ۳۱۵ با بدنه هاچبک با استقبال بیشتری روبرو بوده است. بنابر ادعای شرکت چری، این خودرو بر اساس تکنولوزی روز دنیا و به‌کارگیری مهندسان مطرح جهان طراحی شده است.

chery_fulwin_2_hatchback_4

 

۸- جک J5 – کرمان‌خودرو

محصول سدان کرمان‌خودرو با دریافت ۲ ستاره کیفیت به‌عنوان دومین خودرو در بازه قیمتی ۵۰ الی ۷۵ میلیون تومان قرار گرفته‌ است. این خودرو مدت‌ها است که در بازار کشورمان عرضه شده است.

j5

 

 

۷- تیگو ۵ – مدیران خودرو

تیگو ۵ مانند گذشته ۲ ستاره کیفیت دریافت کرد و به‌عنوان یک شاسی بلند با کیفیت در رنج قیمتی ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان در این لیست قرار گرفته است. تیگو ۵ یک محصول جدید در بازار ایران محسوب می‌شود. این خودرو یک شاسی‌بلند کوچک است که در برابر خودروهایی همچون کیا اسپورتیج و میتسوبیشی ASX عرضه شده، بنابراین کیفیت بالای آن بی‌دلیل نیست.

exterior_6207

 

۶- کیا سراتو – سایپا

سراتو سایپا اگر چه از لحاظ استقبال مردمی به نظر ناموفق بوده است ولی از لحاظ کیفیت سازمان مذکور یکی از بهترین‌ها بوده است و توانسته ۲ ستاره کیفیت را دریافت کند. این خودرو با موتورهای ۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی عرضه شده است و در رده قیمتی ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان بررسی شده است.

12

۵- وانت تندر – ایران‌خودرو

متاسفانه وانت‌ها در کشور ما همیشه کمترین استانداردها و کیفیت را داشته‌اند، اما عرضه وانت تندر شرایط را کمی تغییر داده است. این خودرو توانسته ۳ ستاره کیفیت را در بازه قیمتی کمتر از ۵۰ میلیون تومان کسب کند.  این خودرو به دلیل وزن کم شتاب خوبی دارد و برای حمل بار نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

661mbswxb0

 

۴- رانا – ایران‌خودرو

یکی دیگر از بهترین‌ها در کیفیت رانا انتخاب شده است. رانا در آزمون ارزیابی موسسه استاندارد ۳ ستاره کیفیت را کسب کرده است. این خودرو در بازه قیمتی ۲۵ الی ۵۰ میلیون تومان بررسی شده است و توانسته جایگاه خوبی را کسب کند. از آنجایی که این خودرو نام خودروی ملی را یدک می‌کشد، کسب این موفقیت می‌تواند برای آینده این نوع خودروها امیدوار کننده باشد.

m5u4yicaaa

 

۳- تندر ۹۰ – ایران‌خودرو و پارس‌خودرو

تندرهای ۹۰ پارس‌خودرو و ایران‌خودرو باز مانند قبل امیدوار کننده ظاهر شده‌اند و توانسته ۳ ستاره کیفیت را برای مدل های گیربکس دستی و اتومات دریافت کنند. این خودروها با برچسب قیمتی ۲۵ الی ۵۰ میلیون تومان ارزیابی شده‌اند. این خودرو مدت زمان زیادی است که در بین مردم به عنوان خودروی پر شتاب و باکیفیت، با استقبال روبرو شده است.

h23ufjpcbg

 

۲- هایما S7 – ایران خودرو

در کمال تعجب خودرو هایما که تعداد کمی از آن را در خیابان‌ها مشاهده می‌کنیم با کسب ۳ ستاره کیفیت به‌عنوان یکی از برترین‌ها معرفی شده است. این خودرو در بازه قیمتی ۵۰ الی ۷۵ میلیون تومان مقام نخست را کسب کرده است. هایما از امکانات ایمنی مناسب، اتاق جادار برای سرنشینان و تجهیزات رفاهی کامل در کنار طراحی مدرن که برگرفته از فن آوری مزدا است، بهره می‌برد.

hi2cclil1g

 

این خودرو با قیمت بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان به تنهایی با دریافت ۳ ستاره کیفیت، به‌عنوان بهترین خودرو انتخاب شده است. این خودرو با ۲ مدل ۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی و با گیربکس‌های اتومات و دستی به مشتریان عرضه شده است. قیمت بالای مزدا ۳ نیو، بی‌دلیل نیست و دلیل قانع کننده آن می‌تواند کیفیت بالای خودرو باشد.

mazda3-1


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید