کی روش و دروازه بانان تیم ملی

0

رها نیوز:

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان در مدت حضور خود در تیم ملی ایران از 9 دروازه‌بان استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزش ، کارلوس کی‌روش سرمربی حال حاضر تیم ملی کشورمان که از چهار سال گذشته وارد ایران شد، نظم و انضباط قابل ملاحظه‌ای را در دفاع و حمله یوزپلنگان پدید آورد و سبب شد تا پس از هشت سال بار دیگر به جام جهانی برویم.
 
کی‌روش، حساسیت بالایی در انتخاب دروازه‌بانش دارد و این موضوع باعث شده است تا سرمربی تیم ملی 9 بازیکن را در این پست امتحان کند، تا به گزینه مورد نظر خود برسد.
 
کارلوس در 55 دیدار رسمی و دوستانه‌ای که هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده داشته است از 9 دروازه‌بان استفاده کرد و علیرضا حقیقی با 21 بازی در صدر ناجیان دروازه‌ تیم ملی قرار دارد.
 
این بازیکن که نخستین بازی رسمی‌اش را در جام جهانی مقابل نیجریه انجام داده هم‌اکنون با 21 بازی انجام داده و 1770 دقیقه حضور در صدر جدول دروازه‌بانان تیم ملی کشورمان قرار دارد.

پس از حقیقی، مهدی رحمتی در رده دوم است، سنگربان حال حاضر باشگاه استقلال که در این فصل عملکرد خوبی را داشته است، با هفده دیدار و 9 کلین‌ شیت در رده دوم قرار دارد.
 
مهدی رحمتی در 17 دیدار انجام داده برای تیم ملی، چهارده دیدار آن رسمی بوده و 3 بازی آن نیز دیدارهای دوستانه محسوب می‌شدند. همچنین دروازه‌بان پیشین تیم ملی با 9 کلین‌ شیت پس از حقیقی قرار دارد.
 
البته این نکته را باید اضافه کرد، که پس از دیدار ایران و ازبکستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل که با پیروزی ازبک‌ها همراه بود، رحمتی از تیم ملی خداحافظی کرد و شاید اگر این اتفاق رخ نمی‌داد تعداد کلین شیت‌ها و همچنین بازی‌های ملی وی فراتر از این بود.
 
رده سوم بیشترین بازی دروازه‌بان‌های تیم ملی را رحمان احمدی در اختیار دارد.
 
گلر دوم سپاهانی‌ها در لیگ پانزدهم برای تیم ملی 10 بار به میدان رفت و حاصل آن کسب 6 کلین شیت بود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دیدار تیم ملی کشورمان با قطر و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی اشاره کرد.
 
نکته قابل توجه در باره احمدی آن است که این دروازه‌بان تنها مقابل کویت 2 گل دریافت کرد و در 3 دیدار مقابل تاجیکستان (دیدار دوستانه)، کویت (مقدماتی جام ملت‌های آسیا) و تایلند (مقدماتی جام ملت‌های آسیا) تنها یک گل دریافت کرد.
 
پس از این 3 دروازه‌بان که در صدر انجام بازی در تیم ملی قرار دارند، 6 دروازه‌بان دیگر حضور دارند که کمتر از چهار بازی برای تیم ملی کشورمان انجام داده‌اند.
 
دانیال داوری 
دروازه‌بان ساله ایرانی – آلمانی حال حاضر باشگاه آرمینیا بیلفلد که عملکرد خوبی را از خود به نمایش نگذاشته است هم‌اکنون به دروازه‌بان دوم این تیم تبدیل شده است و پس از دیدار تیم ملی کشورمان و آنگولا دیگر درون دروازه تیم ملی قرار نگرفت. وی در چهار بازی سنگربان تیم ملی بود و تنها در یک دیدار موفق به کلین شیت شد.

تنها دیداری که داوری موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شد مربوط به دیدار تیم ملی کشورمان برابر تایلند در مقدماتی جام ملت‌های آسیا بود.

پس از داوری سوشا مکانی 3 بار درون دروازه تیم ملی قرار گرفت و پس از آن نیز علیرضا بیرانوند، حامد لک، شهاب گردان و محسن فروزان محافظین قلعه کی‌روش در چهار سال گذشته بودند.
 
کمترین حضور درون دروازه تیم ملی نیز برمی‌گردد به گلر حال حاضر تیم سیاه‌جامگان مشهد، محسن فروزان که با شیت حضور 25 دقیقه‌ای درون دروازه تیم ملی کمترین زمان حضور در بین 9 دروازه‌بان ملی‌پوش را به نام خود ثبت کرد.
 
وی در دقیقه 65 دیدار با عراق وارد میدان شد و 25 دقیقه درون دروازه قرار گرفت و در این مدت گلی دریافت نکرد.
 
همچنین به غیر از فروزان، 2 دروازه‌بان دیگر به نام‌های شهاب گردان و حامد لک نیز یک دیدار را برای تیم ملی انجام داده‌اند و دارای کمترین زمان حضور در درون سنگر شاگردان کی‌روش هستند.
 
حامد لک دروازه‌بان حال حاضر صبای قم تنها دیدار خود را در تورنمنت غرب آسیا انجام داد و در دیدار با یمن 90 دقیقه سنگربان تیم ملی کشورمان بود که آن دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود یوزپلنگان کشورمان خاتمه یافت و لک موفق به ثبت کلین شیت نشد.
 
شهاب گردان
دروازه‌بان 31 ساله اهل جویبار کشور که پیش از این در تیم‌های ذوب‌آهن و پرسپولیس سابقه بازی دارد، 45 دقیقه برای کشورمان در دیدار مقابل فلسطین به میدان رفت که حاصل آن پیروزی هفت بر صفر و کسب کلین شیت برای گردان بود.
 
حال باید دید که پس از چهار سال حضور در کشورمان آیا کی‌روش، حقیقی را به عنوان دروازه‌بان ثابت خود برگزیده است یا باز هم دست به تغییر می‌زند؟
 
انتهای پیام/

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید