کشف ۷۲ گور دسته جمعی در سوریه و عراق

0

رها نیوز :

به گزارش ” داعش نیوز ” از ابتدای پیدایش گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق و آغاز جنایات این گروه تکفیری علیه مردم بی دفاع تاکنون، ۷۲ گور دسته جمعی و هزاران جنازه کشف شده است.

به گزارش مهر به نقل از العهد، از زمان حملات گروه تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه تاکنون ده ها گور دسته جمعی و هزاران جنازه کشف شده است.

بر اساس این گزارش، از زمان پیدایش و آغاز اقدامات وحشیانه تروریست های داعش در کشورهای سوریه و عراق تاکنون، ۷۲ گور دسته جمعی با هزاران جنازه کشف شده است و امکان افزایش این آمار نیز وجود دارد.

در ۱۷ گور دسته جمعی که در شماری از مناطق سوریه کشف شده است، بین ۵ هزار و ۲۰۰ تا ۱۵ هزار جنازه وجود دارد؛ در عراق نیز ۶۰۰ جنازه در زندان مرکزی بادوش در نزدیکی موصل کشف شده است و ۵۰۰ زندانی نیز در این زندان مدفون بوده اند.

در همین راستا وزارت دادگستری عراق در هفته گذشته احکام اعدام ۳۶ تروریست عضو داعش را به دلیل مشارکت در کشتار گروهی هزار و ۷۰۰ نفر از نیروهای ارتش عراق در پایگاه اسپایکر واقع در شمال تکریت در سال ۲۰۱۴ میلادی اجرا کرد.

گروه تروریستی-تکفیری داعش این جنایات و کشتارهای دسته جمعی را زمانی انجام داده است که در عملیات نظامی نیروهای عراقی و سوری علیه عناصرش شکست خورده و مجبور به عقب نشینی از مناطق تحت تصرف خود شده است.

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید