کسب رتبه سوم کشوری استان مرکزی در میزان مشارکت بانوان در زمینه اهداء خون

0

رها نیوز:

ساعت: 16:33
منتشر شده در مورخ: 1394/08/23
شناسه خبر: 530735

مدیرکل سازمان انتقال خون استان مرکزی از کسب رتبه سوم این استان در زمینه میزان مشارکت بانوان در زمینه اهداء خون در بین استان‌های کشور طی هفت ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ “فاطمه‌السادات مهدویانی” مدیرکل سازمان انتقال خون استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی سازمان انتقال خون کشور بانوان این استان با ۷.۵ درصد اهدا کننده در زمینه اهداء خون بانوان موفق به کسب عنوان سومی کشور شده اند.

 

مهدویانی اظهار کرد: بر اساس این ارزیابی طی این مدت استانهای لرستان با بیش از ۹ درصد آمار اهدا و  استان ایلام با نزدیک به ۹ درصد استانهای اول و دوم در زمینه اهدای خون بانوان بوده اند.


وی با اشاره به اینکه این استان از لحاظ رشد اهداء خون نیز رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است بیان کرد: طی این هفت ماه استان‌های خراسان شمالی و البرز و مرکزی سه استان برتر در رشد اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال قبل بودند.


مهدویانی اضافه کرد: در هفت ماهه نخست امسال ۳۰ هزار و ۱۰۱ نفر به منظور اهداء خون به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کرده اند.


مدیرکل سازمان انتقال خون استان مرکزی گفت: از این میزان مراجعه کننده ۲۵ هزار و ۴۶۶ نفر موفق به اهداء خون شدند که از این تعداد ۵ هزار و ۵۶۷ نفر بار اولی، ۶ هزار و ۸۰۰ نفر با سابقه و ۱۳ هزار و ۹۹ نفر اهداء کننده مستمر بوده‌اند.


مهدویانی میزان تولید فرآورده‌های خونی حاصل از اهداء این میزان خون را شامل ۲۴ هزار و ۷۲۸ واحد گلبول قرمز متراکم، ۲۴ هزار و ۵۵ واحد پلاسمای تازه منجمد، ۶۶۶ واحد کرایو، ۱۲ هزار و ۶۶ واحد پلاکت و ۷۳۴ واحد خون کامل شسته شده اعلام کرد.


وی ادامه داد: همچنین طی این مدت ۳۲ هزار و ۵۸۳ واحد خون به مراکز درمانی استان و ۸۵ هزار و ۵۰۸ واحد به پایگاه‌های خارج از استان ارسال شده است.


انتهای پیام/

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید