پیشروی ارتش لیبی به‌سمت مواضع داعش در جنوب بنغازی

0

رها نیوز :

سخنگوی نیروهای ویژه لیبی اعلام کرد منطقه “الهواری” در جنوب بنغازی به‌زودی از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد خواهد شد.

به گزارش “داعش نیوز” و به نقل از روسیا الیوم، ارتش لیبی اعلام کرد مناطق استراتژیک مهمی را در اطراف کارخانه سیمان آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در منطقه “الهواری” در جنوب شهر بنغازی در شرق این کشور به کنترل در آورده است.

«میلود الزوی» سخنگوی نیروهای ویژه موسوم به “صاعقه” لیبی گفت آزادسازی منطقه “الهواری” از چنگال داعش به‌زودی محقق خواهد شد و داعشی‌ها از همه طرف محاصره شده‌اند.

شهر بنغازی از مدتها قبل صحنه درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش از یک سو و ائتلاف شورای انقلابیون بنغازی و دو گروه تروریستی داعش و انصار الشریعه از سوی دیگر است.

با گذشت پنج سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌‌تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، امور در این کشور متشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه‌جا را فرا گرفته است، در واقع نه انقلابی در لیبی تحقق یافته و نه نظامی جدید تشکیل شده و نه نظام قبلی باقی مانده است.

گروه‌های مختلف شبه‌نظامی در لیبی که از حمایت کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برخوردارند با یکدیگر درگیر هستند و گروه‌ تروریستی داعش نیز بخش‌هایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید