همکاری ایران برای ایجاد انتقال خون ملی در افغانستان

0

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی اکبر پورفتح اله در دیدار با دکتر عنایت الله هاشمی مدیر انتقال خون افغانستان و مسئولان انتقال خون در زمینه همکاری های آموزشی و ارتقاء انتقال خون در افغانستان مذاکره و گفتگو کرد.

هم اکنون سازمان انتقال خون ایران در زمینه کنترل کیفی خارجی آزمایش های سلامت و آموزش پرسنل انتقال خون افغانستان مشارکت دارد.

این بازدید در راستای عملیاتی نمودن تفاهم نامه امضا شده بین وزارت بهداشت دو کشور و همزمان با سفر وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران به افغانستان برای گسترش خدمات سلامت و همکاری های دو جانبه صورت گرفته است.

از جمله سابقه همکاری سازمان انتقال خون ایران با افغانستان، می توان به اجرای طرح ساماندهی سیستم انتقال خون افغانستان، اعزام مشاوران فنی به افغانستان به درخواست رسمی دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد.

همچنین برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی در خصوص فرایندهای انتقال خون برای کارشناسان انتقال خون افغانستان، شرکت نمایندگان انتقال خون افغانستان در کارگاه ها و کنگره های برگزار شده توسط سازمان انتقال خون ایران و بازدید روسای انتقال خون و وزیر بهداشت کشور مذکور از دیگر همکاری های این دو کشور است.

در ادامه این بازدید، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران به همراه هیات اعزامی با وزیر بهداشت افغانستان ملاقات و گزارشی از جایگاه و موقعیت انتقال خون ایران و همکاری ها برای ارتقاء و ایجاد انتقال خون ملی در افغانستان و مشکلات فرا روی انتقال خون ارائه کرد.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید