هلاکت مسئول جذب نیروی داعش در تونس +عکس

0

رها نیوز :

به گزارش “داعش نیوز” , به نقل از العالم، وزارت دفاع تونس از کشته شدن یکی از سرکردگان گروه جند الخلافه، هوادار گروه داعش خبر داد.

بر این اساس، وزارت دفاع تونس اعلام کرد: سیف الدین جمالی ملقب به “ابو قعقاع” یکی از فرماندهان گروه جندالخلافه – از بیعت کنندگان با گروه تروریستی داعش- در درگیری صبح پنجشنبه میان ارتش تونس و گروه جند الخلافه در جبل المغیله ایالت سیدی بوزید در مرکز تونس به هلاکت رسید.

وزارت دفاع تونس تاکید کرد: ابو قعقاع از خطرناکترین فرماندهان گروه تروریستی تونس بود که در پی عملیات موفقیت آمیز گروه ویژه کمین و رد یابی تحرکات عناصر تروریستی به هلاکت رسید.

این وزارتخانه هم چنین از مصادره مقادیری سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی در این عملیات خبر داد.

وزرات کشور تونس پیش از این چندین بار عکس سیف الدین الجمالی را منتشر کرده و از شهروندان خواسته بود در صورت مشاهده وی، مراتب را به مقامات امنیتی اطلاع دهند زیرا وی متهم بود که فرماندهی یک گروه تروریستی را برای کشتن نیروهای امنیتی بر عهده داشته است.

این تروریست همچنین مغز متفکر عملیات رمضان ۲۰۱۴ بود که به کشته شدن ۱۴ نیروی امنیتی منجر شد.

سیف الدین الجمالی در ماه مه ۱۹۹۱ در شهر سیدی علی بن عون در ایالت سیدی بوزید متولد شد و ناظر شاخه اطلاع رسانی گروه جند الخلافه بود.

پیش از این نیز یک زن منسوب به این گروه، به تماس و ارتباط با الجمالی اعتراف کرده بود. گروه جند الخلافه مسئولیت جذب جوانان و برنامه ریزی برای عملیات تروریستی را بر عهده وی قرار داده بود.

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید