نحوه گزینش پزشکان اعزامی به تمتع ۹۶ اعلام شد

0

به گزاش خبرگزاری مهر، دکتر سید علی مرعشی، در ارتباط با آخرین اقدامات مرکز پزشکی حج زیارت هلال احمر برای حج تمتع سال جاری، گفت: کارشناسانی از مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با گروهی از دست اندکاران سازمان حج و زیارت که برای بررسی تغذیه، مسکن و اجاره ساختمان بیمارستان برای حجاج عازم عربستان شده بودند، به این کشور سفر کرده تا بررسی های اولیه جهت ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و امدادی به حجاج را انجام دهند و وضعیت داروهای باقی مانده از سال های قبل را مشخص کند.

وی ادامه داد: پس از آن هماهنگی لازم با وزارت بهداشت عربستان جهت امحاء مقداری از داروهای تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف انجام شد. همچنین نسبت به اجاره ساختمان ها و بیمارستان در مکه و مدینه، گرفتن مجوز لازم برای ورود داروها و ایجاد درمانگاه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصریح کرد: پیشرفت بسیار خوب بوده و موفقیت های اولیه حاصل شده است و گزارش ارئه شده موید آن بوده که هماهنگی های لازم جهت اجاره ساختمان ها صورت گرفته و قراردادهای لازم نوشته شده است.

مرعشی با اشاره به اینکه در ایران خرید دارو آغاز و سفارش آنها به میزان کافی برای حج تمتع انجام شده است، گفت: البته برخی از سرم ها به دلیل اینکه وزن زیادی دارند، ممکن است از عربستان سعودی خریداری کنیم.

وی افزود: تعدادی از واکسن های مورد نیاز حجاج آماده شده و سایر واکسن ها با توجه به ثبت نام حجاج در کاروان ها توسط جمعیت هلال احمر تهیه می شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در پاسخ به این سوال که چند تن دارو امسال جهت ارائه به حجاج به عربستان ارسال می شود، گفت: میزان داروهای ارسالی امسال از  سال های قبل بیشتر است اما این ارسال از زمانی که عربستان سعودی اعلام کرده یعنی از اول ماه شوال تا آخر ماه ذیقعده، انجام می شود و در ماه شوال هنگام ارسال آن مشخص می شود که دقیقا چقدر دارو مورد نیاز است.

مرعشی در ادامه به نحوه گزینش پزشکان و تیم های درمانی به عربستان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: نحوه گزینش پزشکان ما با توجه به حادثه ای که ۲ سال گذشته اتفاق افتاد به صورتی بوده که اکثر اعضای تیم پزشکی ما با سابقه و دارای تجربه زیاد در تمتع هستند و نداشتن تکلیف انجام اعمال حج برای آنها سبب خواهد شد که از تمام ظرفیت ها جهت خدمت رسانی به مردم حجاج استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که نحوه گزینش کادر پزشکی در حج تمتع امسال چگونه است، گفت: پزشکان باسابقه در تمتع که در سال های گذشته در طول حج تجارب کسب کرده اند و در ارزشیابی ها نمرات خوبی را داشته همچنین در طول ماموریت تقریبا ۵۵ روز بتوانند با ما همراه باشند یا پزشکانی که کارشان رضایت مند بوده و امتیاز بالایی را در عتبات داشته اند امسال به مکه و مدینه اعزام خواهند شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در پایان افزود: اعزام زائرین از اول مرداد ۹۶ خواهد بود؛ البته تیم های پزشکی ما قبل از زائرین به مدینه و مکه اعزام شده و مستقر خواهند شد تا خدمات لازم را به حجاج ارائه دهند.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید