معرفی پیام رسان ویسپی

0

رها نیوز :

شرکت هنگ‌کنگی لایف ورف شیرینگ (Life Worth Sharing)، شبکه‌ای اجتماعی به نام ویسپی (Wispi) منتشر کرده و ادعا می‌کند محصول آن‌ها ویژگی‌های مثبت دیگر شبکه‌های اجتماعی را در کنار هم جمع کرده است.
برنامه‌ی ویسپی از مسنجر فیس‌بوک، اینستاگرام، اسنپچت، اسکایپ، وایبر و واتس‌اپ الگو گرفته است. از قابلیت‌های ویسپی می‌توان به تماس‌های صوتی با کیفیت اچ.دی، ایجاد و ارسال پیام‌های گروهی و خصوصی، تماس‌ها و پیامک‌های مقرون به صرفه در سطح بین‌الملل، اشتراک‌گذاری فایل‌های صوتی و تصویری، ارسال افکت‌های صوتی، استیکر، پویانمایی، اشتراک‌گذاری موسیقی و تعاملات اجتماعی اشاره کرد.

افرادی که به عضویت ویسپی در آمده‌اند می‌توانند به صورت رایگان با اشخاصی که عضو آن نیستند تماس‌هایی در سطح بین‌الملل برقرار کرده یا پیامک ارسال کنند. به علاوه می‌توان از طریق شبکه‌های وای‌فای، اینترنت نسل سوم و چهارم موبایلی به برقراری ارتباط پرداخت.
ویسپی از 13 زبان مختلف- عربی، باهاسا، انگلیس، فرانسه، ژاپن، کره، فارسی، پرتغالی، اسپانیایی، تایلندی، چینی سنتی، چینی ساده شده و ویتنامی- پشتیبانی می‌کند. این شبکه‌ی اجتماعی هیچ تبلیغاتی را نشان نداده و معماری آن از هرزنامه‌ها جلوگیری می‌کند.

ویژگی‌های ویسپی شامل:
•    انتقال صدای اچ.دی از طریق هر نوع تلفن همراه یا خط ثابت
•    ویژگی اشتراک‌گذاری به کاربر اجازه می‌دهد تصاویری محرمانه را به صورت امن به مخاطب خود ارسال کنند که بعد از 10 ثانیه پاک خواهند شد.
•    توانایی قدرتمند ویرایش تصاویر با فیلترها، افکت‌ها، فریم‌ها، استیکرها و فونت‌های جالب و ارسال آن برای دیگران.
•    امکان پخش افکت‌های صوتی زیبا در زمانی که تماس‌های صوتی و متنی برقرار می‌شود.
•    امکان دوست‌یابی و یا مشاهده افرادی که مکان خود را به  اشتراک گذاشته‌اند.
•    اشتراک‌گذاری موسیقی
•    ویژگی ویسپی پین، که اجازه‌ی برقراری ارتباط امن را می‌دهد بدون این که مشخصات فردی طرفین مانند شماره‌ی تلفن قابل مشاهده باشد.

پیام‌رسان اجتماعی ویسپی هم‌اکنون برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است؛ اما در آینده‌ای نزدیک برای پلتفرم‌های دیگر نیز منتشر خواهد شد.

همان‌گونه که گفته شد پیام‌رسان ویسپی به کاربر امکان برقراری تماس‌های بین‌المللی در بستر اینترنت را فراهم می‌کند. از طرفی به علت پشتیبانی گسترده‌ی این برنامه از زبان‌های مختلف، احتمال ورشکسته شدن اپراتورهای مخابراتی یا کاهش در آمد آن‌ها را به وجود می‌آورد. به علاوه این برنامه با استفاده از ویژگی دوست‌یابی خود در تمام مدت محل کاربر را رصد کرده و از تمام مکان‌هایی که در آن حضور دارد اطلاع پیدا می‌کند.

 


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید