مردم از دست اصناف چه می کشند؟/ تعزیرات: 83 درصد بازرسی از اصناف منجر به تشکیل پرونده تخلف شد

0

رها نیوز:

جامعه > مشکلات مردم – رئیس کشیک نوروزی سازمان تعزیرات از انجام بیش از 8 هزار بازرسی مشترک در 6 روز نخست کشیک نوروزی این سازمان و جریمه 170 میلیارد ریالی متخلفان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اینطور که پیداست مشکلات مردم با اصناف ریشه دارتر از چیزی است که در ابتدای امر به نظر می رسد. رئیس کشیک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی آماری را ارائه کرده که نشان می دهد 83 درصد اصنافی که در بازرسی های سازمان تعزیرات، مورد بررسی قرار گرفته اند، متخلف هستند.

اکنون اگر به این آمار، موضوع اصنافی که مورد بازرسی قرار نگرفته اند را نیز لحاظ کنیم، تعداد مشکلات مردم با این بخش از جامعه باور کردنی نیست.
با این حال، آمار محمدحسن سرابیان رئیس کشیک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی را باید باور کرد. او با اشاره به گذشت 6 روز از آغاز کشیک نوروزی گفت: در این 6 روز 8 هزار و 291 مورد بازرسی مشترک انجام شده که منجر به تشکیل 6 هزار و 882 پرونده برای متخلفان در سازمان تعزیرات حکومتی شده است.

او گفت: میزان محکومیت صادره در 6 روز نخست مرحله اول کشیک نوروزی 170 میلیارد و 993 میلیون و 647 هزار ریال بوده است.

سرابیان در مورد نوع تخلفات در 6 روز کشیک نوروزی گفت: بیشترین تخلفات مربوط به حوزه کالا و خدمات بوده است و در بخش کالا و خدمات استان های مازندران، تهران و کرمانشاه در بخش قاچاق کالا و ارز استان های سیستان و بلوچستان، فارس و خراسان رضوی و در بخش تخلفات بهداشتی و دارویی استان های خراسان رضوی و کهگیلویه و بویر احمد بیشترین پرونده های وارده را داشته اند.

او با اشاره به برگزاری طرح های مشترک با دستگاه های نظارتی گفت: علاوه بر همکاری های انجام شده با دستگاه های نظارتی، سازمان تعزیرات حکومتی در این بازه زمانی 2 طرح ویژه با سازمان استاندارد و وزارت بهداشت، دارو و درمان در قالب گشت های مشترک نیز برگزار کرده است.

مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت مشترک تعزیرات حکومتی با هشدار به متخلفان گفت: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یکی از اعضای ستاد خدمات سفر و مرجع رسیدگی کننده در ایام تعطیلات نوروزی در خدمت مردم است و به صورت قاطع با متخلفان برخورد می کنیم.

او در پایان تاکید کرد: مردم می توانند شکایات خود را برای رسیدگی از طریق سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا سامانه پیامکی 30009651 سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کنند.

 

23231

 

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید