متقاضیان اقامت در خارج از کشور

0

qwe

اگر بخواهیم روش های مهاجرتی را به طور کلی تقسیم بندی نماییم، می توانیم آنها را در دو گروه قرار دهیم:
گروه اول: مهاجرت از طریق سرمایه گذاری گروه دوم: مهاجرت از طریق تخصص
بنا به مقتضیات کشورهای مهاجرپذیر، بعضی از کشورها نیاز به متخصصین خارجی پیدا می کنند، برخی نیاز به سرمایه گذاران خارجی و برخی هم به هر دو گروه. در ادامه به تفکیک دو نوع روش مهاجرتی مذکور، با کشورهای مهاجرپذیر آشنا می شویم.
گروه اول: مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
کشور آمریکا دو گزینه مناسب برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است که این افراد بتوانند اقامت آمریکا را کسب نمایند؛ سرمایه گذاری های EB-5 و E2. در برنامه EB-5 شخص سرمایه گذار باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار و در برنامه E2 شخص سرمایه گذار باید حداقل مبلغ 150 هزار دلار در ایالات متحده سرمایه گذاری نماید.

بنابر قوانین مهاجرتی  کشور آلمان نیز، سرمایه گذاران خارجی  می توانند با ثبت شرکت و راه اندازی یک تجارت مورد تایید دولت آلمان، اقامت آلمان را برای خود و خانواده خود دریافت نمایند. مبلغ مشخصی برای این سرمایه گذاری تعیین نشده است؛ ولی این مبلغ می بایست متناسب با نوع کسب و کار تعیین شود و علاوه بر تامین هزینه خانواده متقاضی، به رونق و ادامه حیات این کسب و کار نیز کمک کند.
یکی از کشورهایی که راه بسیار هموار و امنی را برای ورود سرمایه گذاران به کشورش باز کرده است، کشور مجارستان است. از سال ۲۰۱۴ مجارستان برنامه‌ ای را ارائه داده است که با سرمایه گذاری به مبلغ 300 هزار یورو در اوراق قرضه دولتی این کشور، می ‌توان اقامت مجارستان و اقامت دائم کشورهای عضو حوزه شینگن را به دست آورد. مبلغ 300 هزار یورو بعد از ۵ سال به صورت کامل بازگردانده می ‌شود که این مسئله امنیت سرمایه گذاری را تضمین می‌ کند.
دولت مشترک المنافع دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که با اخذ مستقیم پاسپورت، بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند در کشور مشترک المنافع دومینیکا گردند. این سرمایه اهدائی به دومینیکا، برای توسعه صنایعی مانند فناوری اطلاعات، کشاورزی، گردشگری و پروژه های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم های ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی به کار برده می شود. هزینه اخد پاسپورت دومینیکا با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. یک مجرد باید به میزان 127865 دلار و یک زوج باید به میزان 208730 دلار پرداخت نماید. همچنین به ازای هر فرزند 25000 دلار آمریکا به مبالغ مذکور اضافه می شود.
گروه دوم: مهاجرت از طریق تخصص
با توجه به کمبود نیروهای متخصص و ماهر در کشورهای کانادا و استرالیا، در حال حاضر مقامات دولتی این کشورها، برای جذب این دسته از افراد، برنامه های مهاجرتی مناسبی را پیش بینی کرده اند. کانادا با برنامه های مهاجرتی نیروهای متخصص فدرال و کبک، راه را برای مهاجرت به کانادا برای متخصصین باز کرده است. همچنین اداره مهاجرت استرالیا با ارائه سه نوع ویزای 189، 190 و 489، متخصصان در بخش های مختلف را برای مهاجرت به استرالیا تشویق نموده است.
البته کشورهای کانادا و استرالیا، جز کشورهایی محسوب می شوند که علاوه بر نیاز به نیروهای متخصص، به سرمایه گذاران خارجی نیز برای بهبود وضعیت اقتصادی خود نیاز دارند. به همین منظور کشور استرالیا سرمایه گذارانی را که سابقه مدیریتی داشته و دارای دارایی به میزان حداقل 800 هزار دلار استرالیا می باشند، برای زندگی در این کشور دعوت می کند. همچنین گزینه های مختلفی برای سرمایه گذاران خارجی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؛ برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی کبک و برنامه های منتخب استانی از پرطرفدارترین این برنامه ها به حساب می آیند.
انتخاب کشوری ایده آل برای مهاجرت، بستگی به شرایط شما دارد و برای انتخاب آن باید سنجیده عمل کرد.

منبع : من و دنیا


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید