لیست دستگاه‌هایی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد

0

به گزارش رها نیوز:

گوگل پس از معرفی کردن نسخه‌های آزمایشی برای اندروید ۷، نهایتا آن را به طور رسمی در اختیار گوشی‌های نکسوس قرار داد. نسخه هفتم اندروید که نوقا نام دارد، تفاوت‌های زیادی در مقایسه با قالب کلی نمونه قبلی یعنی اندروید مارشملو ندارد ولی به هر حال سازندگان سعی داشته‌اند برخی از قسمت‌های داخلی سیستم عامل را عوض کرده و در نهایت، آن را بهینه‌تر سازند.

مسلما اولین دستگاه‌هایی که محصول جدید گوگل را دریافت کرده‌اند، گوشی‌های نکسوس ۶P و نکسوس ۵X هستند. نکسوس ۶ و همچنین نسخه قبلی آن یعنی نکسوس ۵ نیز در جایگاه دوم زمانبندی دریافت آپدیت اندروید نوقا قرار دارند. اخبار حاکی از آن است که علاوه بر دستگاه‌های نامبرده، نکسوس ۹ که محصول کمپانی اچ‌تی‌سی هست نیز در لیست دریافت اندروید نوقا قرار گرفته است.

گوشی‌های اچ‌تی‌سی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

thumb

اچ‌تی‌سی اعلام کرده که در ابتدا پرچمداران جدید این کمپانی، آپدیت مربوط به اندروید ۷ را دریافت خواهند کرد. البته این شرکت هنوز لیست رسمی خود را منتشر نکرده است اما پیش بینی می‌شود به جز نکسوس ۹، فعلا پرچمداران اصلی این کمپانی در اولویت باشند. طبق اعلام این شرکت، آپدیت اندروید چند ماه پس از عرضه آن بر روی دستگاه‌های نکسوس به همراه بسته مخصوص امنیتی محصولات اچ‌تی‌سی قابل دسترس خواهد بود. لیست گوشی‌هایی که احتمال می‌رود به اندروید ۷ مجهز شوند، از این قرار است.

گوشی‌های سامسونگ که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

باید بخوانید:  چگونه در اندروید نوقا دو برنامه را به صورت هم‌زمان در صفحه نمایش اجرا کنیم؟!

landscape-1459803989-samsung-smartphones

سامسونگ هم هنوز به طور رسمی، لیست دستگاه‌هایی را که قرار است اندورید جدید را دریافت کنند، معرفی نکرده است اما به هر حال قابل پیش‌بینی است که پرچمداران سری S و نوت این کمپانی بتوانند از نوقا استفاده کنند. لیست این محصولات عبارت است از:

گوشی‌های ال‌جی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

xl_Smartphones2016-LG-650-80

جدا از نکسوس ۵X، پیش‌بینی می‌شود که پرچمداران سری G و سری V این کمپانی کره‌ای بتوانند از اندروید نوقا استفاده کنند. به هر حال در آینده حتما به تعداد دستگاه‌هایی که در پایین معرفی می‌کنیم اضافه خواهد شد.

گوشی‌های سونی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

Xperia-Z5-Main

کمپانی سونی، تعدادی از اسمارت‌فون‌های سری Z را که قرار است آپدیت اندروید نوقا را دریافت نمایند، معرفی کرده است. اما به هر حال علاوه بر این لیست، انتظار می‌رود گوشی‌های دیگر مانند سری X سونی هم بتوانند این آپدیت را دریافت کنند. لیست این گوشی‌ها عبارت است از:

گوشی‌های موتورولا که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

Moto-Shells

موتورولا یکی از کمپانی‌هایی بوده که توانسته آپدیت‌های نرم افزاری گوشی‌های خود را در مدت زمان کمی که از ارایه نسخه‌های جدید گذشته است، در اختیار کاربران قرار دهد. این بار هم طبق گفته مسئولان این کمپانی، قرار است که آپدیت‌ها، مدتی پس از عرضه شدن آن‌ها بر روی نکسوس ۶، برای سایر محصولات هم ارایه شوند. لیست گوشی‌هایی که آپدیت نوقا را دریافت خواهند کرد عبارت است از:

باید بخوانید:  آیا گوگل برای معرفی اندروید Nougat از آیفون استفاده کرده است؟!

گوشی‌های وان‌پلاس که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

۱۴۶۳۵۳۷۶۲۷۱۲۰

به نظر می‌رسد این کمپانی چینی قصد دارد آپدیت اندروید ۷ را در ابتدا، تنها برای پرچمداران اصلی خود عرضه کند. لیست دستگاه‌های وان‌پلاس که به اندروید نوقا مجهز خواهند شد عبارت است از:

  • وان‌پلاس ۳
  • وان‌پلاس ۲
  • وان‌پلاس X

به هر حال، این لیست در طول زمان، به تدریج کامل‌تر خواهد شد و کمپانی‌هایی که محصولات خود را با پلتفرم اندروید عرضه می‌کنند، سعی خواهند داشت تا بتوانند اندروید ۷ را بر روی دستگاه‌هایشان استفاده نمایند. علاوه بر موارد نام برده، کمپانی‌های ایسوس و لنوو نیز قصد دارند جدیدترین پرچمداران‌شان را به اندروید نوقا مجهز نمایند که حتما در آینده، اخبار بیشتری در این خصوص انتشار خواهد یافت. این لیست را به مرور زمان آپدیت خواهیم کرد. با آی‌تی‌رسان همراه باشید…


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید