فیلم آزمایش بزرگترین موتور جت هواپیماهای مسافربری جهان/موتور بوئینگ ۷۷۷ ایکس استارت خورد

0

رها نیوز:

دانش > فناوری – بزرگترین موتور جت جهان که قرار است قدرت پرواز هواپیمای مسافربری در حال ساخت بوئینگ ۷۷۷ ایکس را تامین کند آزمایش اولیه خود را در مرکز هوایی شرکت جنرال الکتریک با موفقیت پشت سر گذاشت.

لطفا منتظر بمانید…

 

 

 

GE9X توسط مهندسان شرکت جنرال الکتریک طراحی شده و لقب بزرگترین موتور جت جهان را به خود گرفته است. در این آزمايش  اطلاعات لازم در رابطه با كارايي ايروديناميك، ارزيابي مكانيكي و سيستم ايروترمال این موتور مورد بررسی قرار گرفت. اين موتور  قدرت تولید رانشی معادل  100 هزار پوند را دارد و براي اولين بار در وضعيتي كه تمام اجزاي آن توليد و نصب شده اند، مورد آزمايش قرار مي گيرد. طول هر کدام پروانه‌های این موتور ۳.۳۵ متر گزارش شده است. بوئینگ ۷۷۷ایکس (Boeing 777X) یک هواپیمای در حال ساخت با ظرفیت حمل  ۴۰۶ مسافر است  که در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود. 
موتور غول پيكر GE9X محفظه اي حاوي 16 تيغه فن از جنس فيبر كربن نسل چهارم است كه هوا را به درون يك كمپرسور پرفشار 11 مرحله اي هدايت مي كند. در ساخت اين موتور با استفاده از كامپوزيت هاي سراميكي، تا حد ممكن از وزن سيستم كاسته شده و  این موتور می‌تواند دمایی تا ۱۳۱۵ درجه سلسیوس را تحمل کند. در اين موتور به منظور سوخت رساني به محفظه احتراق از نازل هايي استفاده شده كه با بهره گيري از فناوري چاپ سه بعدی ساخته شده‌اند. 
۵۴۵۴

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید