فاکون 8 پلاس؛ اولین پهپاد تجاری اینتل

0

رها نیوز :

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اینتل به تازگی اولین پهپاد تجاری خود با نام فالکون 8 پلاس (+Falcon 8) را معرفی کرد. فالکون دارای 8 ملخ است که به شکل حرف «V» مرتب شده‌اند و به همین دلیل پره‌های آن مزاحمتی برای قسمت بار و دوربین ایجاد نمی‌کند. همچنین اعلام شد این پهپاد از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و حتی اگر برای 2 ملخ آن مشکل ایجاد شده و خراب شوند، مشکلی برای این هواپیمای بی‌سرنشین ایجاد نمی‌شود.
فالکون از سه سامانه‌ی هدایت جداگانه برای شرایط مختلف استفاده کرده و از دو باتری به‌عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند تا مدت‌زمان پرواز را افزایش دهد.

فالکون 8 پلاس

ناتالی چونگ (Natalie Cheung)، مدیر بازاریابی پهپاد اینتل گقت: «یک دسته‌ی هدایتگر جدید با رابط کاربری بهینه‌تر برای فالکون در نظر گرفته است.»
هدایتگر مذکور از طراحی جدیدی نسبت محصولات مشابه استفاده کرده و از دو قسمت تشکیل می‌شود که از اولین بخش برای هدایت پهپاد و از قسمت دیگر برای کنترل جهت دوربین استفاده می‌شود.

 

برایان کرانیچ (Brian Krzanich)، مدیرعامل اینتل با بیان این که فالکون 8 تنها یکی از اولین قدم‌های آن‌ها برای تصاحب بازار پهپادها است، گفت: «ما معتقدیم در آستانه‌ی یک انقلاب در زمینه‌ی پهپادها قرار داریم.»
اینتل علاوه بر فالکون 8، پهپاد دیگری به نام شوتینگ استار (Shooting Star) را نیز معرفی کرد. شوتینگ استار، در واقع گروهی متشکل از پهپادهای کوچک است که برای نورپردازی در آسمان استفاده می‌شود و توانایی تولید یک ترکیب 4 میلیاردی از رنگ‌ها را دارند. این شرکت موفق شده است، 500 عدد از آن‌ها را به صورت هم‌زمان مورد آزمایش قرار دهد.
شرکت اینتل در زمان برگزاری اجلاس توسعه‌دهندگان خود در سال 2016، پروژه‌ ارو (Project Aero) را معرفی کرد که یک مدار «All-in-One» برای استفاده در پهپادها، است. این مدار، به پهپادها، امکان شناسایی موانع و جلوگیری از برخورد با آن‌ها در هنگام پرواز می‌دهد. ازطرفی این دوربین، قابلیت دارد؛ به پهپادها، در فیلم‌برداری 4K کمک کند. به نظر می‌رسد در پهپادهای معرفی شده از مدار  ارو استفاده شده باشد.

شوتینگ استار

 


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید