طبیعت زیبای روستای پیران جلوه ای از قدرت پروردگار / بلندترین آبشار خاورمیانه پذیرای میهمانان نوروزی است

0

رها نیوز:

ساعت: 14:22
منتشر شده در مورخ: 1394/12/29
شناسه خبر: 682524

ششمین برگ از دفتر آثارتاریخی، مذهبی و دیدنی شهرستان سرپل ذهاب؛

آبشار پیران به عنوان بلندترین آبشار خاورمیانه جزء جاذبه های بکر طبیعی است که هر ساله پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران نوروزی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز، آبشار پیران در نزدیکی روستای شالان و 9 کیلومتری شهرستان سرپلذهاب قراردارد. استاین آبشار که ارتفاع آن حدود صد متر است، از فراز صخره ای بسیار عظیم به پایین سرازیر می‌شود. در نزدیکی آبشار پیران، ویرانه‌های قصر یزدگرد قرار دارد که قدمت آن به دوران ساسانی می‏‌رسد.

 

آبشاربلند و زیبای پیران، که از دل کوهها و صخره‌های اطراف سرازیر می‌شود، دارای جاذبه های بسیاری است که از آن جمله می توان به فرود کوهنوردان از بالای صخره و ارتفاعات آبشار به پایین نام برد. به طوری که هر سال تعداد زیادی کوهنورد به منطقه زیبا سفر می‌کنند. برای رفتن به آبشار پیران باید از سرپل‌ذهاب حدود 9 کیلومتر به سمت روستای شالان رفت و با حدود یک ربع پیاده‌روی به منطقه زیبایی که آبشار در آن واقع شده می‌رسیم.

آبشارپیران درچهارمین همایش شورای سیاست‌گذاری ثبت آثار ملی کشور در لیست میراث طبیعی کشور قرار گرفت و بلند ترین آبشار خاورمیانه است.

 

علاوه بر آبشار زیبای پیران طبیعت بکر و باغات مختلفی که در منطقه پیران وجود دارد خود دارای جاذبه هایی برای گردشگران و مسافران نوروزی می باشد.

 

شهرستان سرپل زهاب در غرب استان کرمانشاه دارای جمعیتی بالغ بر 90 هزارنفر است.

                                                                                                                                                        تصاویر تکمیلی: 

 

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید