شیائومی در سال 2016، یک تلفن هوشمند مجهز به تراشه 10 هسته‌ای تولید خواهد کرد

0

به گزارش رها نیوز:

800px-Xiaomi_logoبا توجه به اطلاعات جدیدی که امروز بر روی وبسایت چینی Weibo قرار گرفته، ممکن است کمپانی شیائومی در حال آماده کردن دستگاهی باشد که از نخستین تراشه 10 هسته‌ای موبایل در دنیا یعنی Helio X20 مدیاتک بهره می‌برد. اگر امتیازات بنچمارک نسبت داده شده به این چیپ که چند وقت پیش به بیرون درز پیدا کرد صحیح باشند، مطمئنا با یک تراشه قدرتمند و قابل ستایش طرف خواهیم بود. اما به هر حال بدون در نظر گرفتن بنچمارک‌ها و در حالت کلی، بعید به نظر می‌رسد که شیائومی در پرچمدار خود از تراشه مدیاتک استفاده کند. پس احتمالا گوشی مورد نظر، پرچمدار شیائومی نخواهد بود.
پس این دستگاه چه می‌تواند باشد؟ ممکن است شیائومی در حال آماده کردن دستگاهی دیگر از سری فوق العاده مقرون به صرفه “Redmi” باشد. اگر این گونه باشد، باید منتظر یک گوشی ارزان قیمت دیگر با سخت‌افزاری قوی باشیم. در این صورت، می‌توان Helio X20 را انتخابی عالی و قدرتمند دانست.
Helio X20 تراشه بسیار خوب و قدرتمندی است، اما با توجه به نمرات بنچمارکش که خیلی دور از انتظار و خارق‌العاده نبودند، احتمال استفاده از آن در Mi5 تقریبا صفر است؛ چرا که Mi5 پرچمدار سال 2016 شیائومی خواهد بود و قرار است مدت زیادی در گود رقابت با رقبا باقی بماند، از طرفی انتظار بسیار زیادی برای آن کشیده شده است و به همین دلیل باید عملکردی عالی از خود نشان دهد تا کاربران را راضی نگه دارد. این وظیفه سنگین، احتمالا به اسنپدراگون 820، چیپ قدرتمند و پر ابهت کوالکام  سپرده خواهد شد.
دستگاه مورد نظر ما که قرار است از چیپ Helio X20 بهره ببرد، احتمالا در 3 ماهه اول سال 2016 میلادی به بازار عرضه خواهد شد. پس از آن، مطمئنا دستگاه‌های بسیاری از  چیپ 10 هسته‌ای مدیاتک بهره خواهند برد.
ضمنا بد نیست بدانید که دیروز، کمپانی شیائومی از گوشی جدید و مقرون به صرفه خود با نام Redmi Note 3 رونمایی کرد. گرچه این گوشی مشخصات چشم‌گیر و حیرت‌ آوری ندارد، اما فصلی نو در کتاب گوشی‌های شیائومی است، چرا که علاوه بر قیمت بسیار پایین، دارای بدنه‌ای تمام فلزی بوده و از حسگر اثر انگشت بهره می‌برد!


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید