شهادت سردار احمد غلامی در حلب سوریه

0

رها نیوز :

شهادت سردار احمد غلامی در حلب سوریهسردار احمد غلامی یکی از فرماندهان لشکر۱۰ سیداشهدا(ع) در جریان مبارزه با گروه تروریستی داعش در حلب به شهادت رشید.

به گزارش “داعش نیوز“، سردار شهید احمد غلامی در دوران دفاع مقدس مسئولیت جانشینی فرماندهی لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع) را تا سال ۶۲ و فرماندهی تیپ مستقل ۱۱۰ شهید بروجردی را تا پایان جنگ بر عهده داشت. این پیشکسوت دوران جنگ‌تحمیلی روز گذشته (۹ شهریورماه) در حلب سوریه به شهادت رسید.

این فرمانده مدافع حرم شهید  که در همایش «هم‌اندیشی فرماندهان و مسئولین ادواری این لشکر ۱۰ سید الشهدا(ع)  سخن می‌گفت، با تاکید براینکه رزمندگان حاضر در دوران دفاع مقدس تا وقتی که فرصت دارند باید نسبت به خاطرات خود اقدام کنند توضیح داده است: تاریخ شفاهی جنگ یک اصل است و باید تدوین شود. ماندگاری آن در جامعه باعث می‌شود تا جوانان آن را به عنوان یک الگو در این بین توجه به بخش مردمی جنگ هم مهم است.

شهید غلامی معتقد بود:چرا که حضور آنها موجب رقم خوردن پیروزی‌های ما شد. این آثار باید دقیق و منظم بیان شوند و یک وظیفه بسیار مهم بر دوش رزمندگان است که تجربه‌های جنگ خود را بیان کند. ما قواره جدیدی به نام جنگ هشت ساله و دفاع مقدس را رقم زدیم که می‌تواند برای همه کشورها به عنوان یک الگوی رزم شناخته شود. مطالبی که ما می‌نویسیم باید واقعیت داشته باشد چرا که می‌خواهد برای نسل آینده ثبت شود.

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید