سیدحسن نصرالله: لبیک برادران ایرانی نبود، داعش بغداد را می‌گرفت/در بحرین، سعودیها تصمیم می‌گیرند

0

رها نیوز:

بین الملل > دیپلماسی – دبیرکل حزب الله می گوید: « اگر نبود لبیک برادران ایرانی، پاسداران انقلاب، حزب الله و برادران عراقی و دیگران، داعش بغداد را اشغال کرده بود»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ایرنا، «سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه « از ماه ها قبل یک تصمیم بسیار بزرگ منطقه ای و بین المللی اتخاذ شد تا هزاران عنصر مسلح از ترکیه وارد حلب سوریه شوند»، تاکید کرد که حزب الله برای مقابله با طرح آمریکائی ، سعودی و تکفیری در حلب باقی می ماند و مبارزه می کند.

 سید حسن نصرالله که عصر جمعه در مراسم چهلمین روز شهادت « سید مصطفی بدرالدین» معروف به « ذوالفقار» از فرماندهان ارشد حزب الله سخن می گفت، با بیان اینکه مقاومت در حلب به موفقیت های بزرگی دست یافته است، خاطرنشان کرد: طرح ساقط کردن سوریه و ورود تروریست های تکفیری از لبنان به حمص برای سیطره بر دمشق و همچنین حمله از جنوب سوریه فروپاشیده است.
دبیرکل حزب الله که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، تصریح کرد: امروز هزاران عنصر مسلح از سراسر جهان و با تابعیت ها مختلف به حلب آمده اند ومرزهای ترکیه همچنان بر روی آنها باز است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه « تکفیری ها ادامه خوارجی هستند که حضرت امام علی (ع) را در محراب مسجد به شهادت رساندند»، گفت که از ماه ها قبل یک تصمیم بسیار بزرگ منطقه ای و بین المللی اتخاذ شد تا هزاران عنصر مسلح از ترکیه وارد حلب سوریه شود.

وی دراین مراسم که « محمد فتحعلی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم حضور داشت، با تاکید به اینکه« دفاع از حلب ، دفاع از بقیه سوریه ، دمشق، لبنان، عراق و اردن است که اخیرا بهای حمایت از عناصر مسلح را داد، می باشد»، اظهارداشت: ما باید در حلب باشیم و خواهیم بود.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه « نبرد حلب بزرگ است و ما هم حضوری قوی و بزرگ و متناسب با این نبرد داریم»، گفت: برخی اخبار کذبی را منتشر می کنند و می گویند حزب الله ضربه سنگینی خورده و فروپاشیده است.
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « حزب الله در میدان نبرد حلب 26 شهید ، یک اسیر و یک مفقود الاثر تقدیم کرده است»، تاکید کرد: جنگ حلب بزرگ است و عناصر مسلح با حمایت برخی طرف های منطقه و بین المللی عازم این منطقه شده اند و در مقابل آنها ارتش سوریه، حزب الله، ایران و دوستان دیگر صف آرائی کرده اند.

سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه خسارت های گروه های تروریستی تکفیری در حلب بسیار زیادتر بوده است و 617عنصر و سرکرده و چند سرکرده ارشد آنها به هلاکت رسیده اند، گفت که بیش از 800 تکفیری زخمی و 80 تانک و خودرو زرهی آنها منهدم شده است.
دبیرکل حزب الله در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش برجسته شهید «سید مصطفی بدرالدین» فرمانده شجاع و ثابت قدم در آزادی اسیران از زندان های رژیم اشغالگر اسرائیل به عنوان مسئول این پرونده و رئیس هیات مذاکره کننده اشاره کرد و گفت که شهید ذوالفقار این مسئولیت مهم را با وجود خطرهای امنیتی برعهده گرفت.

وی با بیان اینکه سید ذوالفقار در پرونده های مهم دیگر متعلق به منطقه مانند سوریه مسئولیت های بزرگی برعهده گرفت، اظهار داشت: ما در مقاومت به ملت های سوریه و عراق در کشورهایشان کمک اما از لبنان و ملت لبنان دفاع می کنیم.

سید حسن نصرالله افزود: زمانی که داعش بر مناطقی از عراق سیطره یافت و اوضاع بسیار سخت شد ، برادران عراقی تماس گرفتند و گفتند به مساعدت تعدادی از نیرو و فرمانده برای مبارزه نیاز داریم.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: با سید بدرالین تماس گرفتم و درخواست برادران عراقی را مطرح کرد و تنها چند ساعت بعد تعدادی از فرماندهان ونیروها برای رفتن به عراق آماده شدند.

وی با بیان اینکه « اگر نبود لبیک برادران ایرانی ، پاسداران انقلاب ، حزب الله و برادران عراقی و دیگران به این درخواست، داعش بغداد را اشغال کرده بود»، خاطرنشان کرد:عراقی هایی که امروز در الفلوجه ، الانبار والموصل با داعش می جنگند از همه منطقه و امت عربی و اسلامی دفاع می کنند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: سید بدرالدین از جمله کسانی بود که از همان ابتدای بحران سوریه به خوبی خطرناک بودن اوضاع در سوریه را درک کردند، به ویژه اینکه عده ای از ابتدا می گفتند سوریه تا یک سال دیگر سقوط می کند.
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: سید ذوالفقار می گفت که آماده است ماموریت سوریه را بپذیرد و در صورت نیاز وارد میدان نبرد شود و با تروریست های تکفیری بجنگد.

وی گفت: براین اساس سید بدرالدین عازم سوریه شد و چهار سال قبل از اینکه روسیه مداخله کند در کنار برادران ، دوستان و ارتش عربی سوریه وارد جنگ با تروریست های تکفیری شد.
سید حسن نصرالله افزود: سید بدرالدین منطقه ای را در سوریه ترک نمی کرد مگر اینکه برای نظارت بر نبردهای دیگر باید عازم می شد.

** قانون آمریکائی نمی تواند مانع حزب الله شود

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه« قانون آمریکائی مجازات مالی حزب الله را رد می کنیم»، گفت که برخی رسانه های عربی و لبنانی ساده اندیش مدعی شده اند که حزب الله وارد بحران مالی شده است در حالی که این قانون آمریکائی هیچ تاثیری بر حزب الله ندارد.
وی تاکید کرد: سلاح ، پول و حقوق حزب الله از ایران می رسد و تا زمانی که ایران پول دارد ، ما هم پول و امکانات داریم و این پول به ما خواهد رسید اما مسیر آن از طریق بانک ها نخواهد بود.

سیدحسن نصرالله با تاکید به اینکه « همه بانک های دنیا نمی توانند جلوی رسیدن پول های ما را سد کنند و مجازات ها هیچ تاثیری ندارد»، اظهارداشت: ما برای خود احساس ترس نمی کنیم اما برای ملت لبنان و پایگاه مردمی حزب الله نگران هستیم
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « برخی بانک های لبنان، آمریکائی هستند و حتی از خود آمریکائی ها پا را فراتر گذاشته و فهرست مجازات ها را افزایش داده اند»، خاطرنشان کرد: تجاوز به حقوق بخشی وسیع از لبنانی ها ، اقتصاد و نظام بانکی لبنان را نابود می کند و مسئول آن برخی بانک های لبنانی هستند.
وی تصریح کرد: برخی لبنانی ها به واشنگتن رفتند و آمریکائی ها را تحریک کردند که قانون مجازات های مالی حزب الله را صادر کنند.

** در بحرین آل سعود تصمیم می گیرد

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود اقدام رژیم بحرین در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی شجاع بحرینی را محکوم کرد و گفت که شیخ قاسم از سال ها قبل مسئول تاریخی خود را برعهده گرفت و اقدامات بسیار مهمی انجام داد.
وی با بیان اینکه « مطالبات و خواسته های جنبش مسالمت آمیز بحرین برحق است»، گفت: در بحرین آل خلیفه کاره ای نیست و آنها گروگان آل سعود هستند و این سعودی ها هستند که با گفت وگو در بحرین و تحقق مطالبات مردم مخالفت می کنند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: دلیل واقعی مسالمت آمیز بودن حنبش مردم بحرین، رهبری علمای بحرین و در راس آنها شیخ عیسی قاسم است.

دبیرکل حزب الله با اشاره به گفت وگوهای یمنی در کویت، گفت که هیات ریاض همچنان خواستار تسلیم شدن ملت یمن هستند و شروع مذاکرات را به آن مرتبط کرده است.
وی با بیای اینکه «آل سعود به ویژه حاکمان جدیدی سعودی از ادامه جنبش مسالمت آمیز بحرین و مقاومت پنج ساله ملت بحرین به تنگ آمده است»، افزود: اسلوب و روش آل سعود این است که دیگران را تسلیم کند اما موفق نمی شود.
سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه « مواضع ملت و جوانان بحرین طبیعی و قابل انتظار است، زیرا شجاع ، پیشگام و محب حضرت امام حسین(ع) هستند»، اظهارداشت: ما برای ملت بحرین تعیین تکلیف نمی کنیم بلکه این علمای بحرین هستند که تصمیم می گیرند و در مقابل آل خلیفه به دستور آل سعود و نماینده انگلیس در منامه قتل عام می کند.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: این علما و روحانیون بحرینی هستند که گام ها را مشخص می کنند و این جوانان بحرینی هستند که به تصمیم علما پابیند بوده و از تصمیم آنها دفاع می کنند.

وی تصریح کرد: اگر جهان مسئولیت خود را در مقابل آنچه در بحرین جریان دارد برعهده نگیرد بدین معنا است که هر طرفی خود باید تصمیم بگیرد اما ما از جهان می خواهیم که مسئولیت خود را برعهده بگیرد.
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که حضرت امام خمینی (ره) آن را روز جهانی قدس نامگذاری کرده اند ، انشاء الله در باره فلسطین و تهدیدهای دشمن صهیونیستی سخن خواهیم گفت.

5252

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید