ستاره خلیج فارس آماده پذیرایی از گردشگران/ قشم مهمان نوازترین خطه هرمزگان

0

رها نیوز:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، جزیره قشم با داشتن آب و هوای کاملا بهاری در فصل زمستان، همه ساله میزبان انبوه گردشگرانی است که از اقصی نقاط میهن اسلامی و کشورهای خارجی به ویژه در ایام تعطیلات پایان سال با هدف استفاده از آب و هوا، سواحل زیبا، سایت های ویژه گردشگری، بازار مناسب خرید، غذای خوشمزه بومیان با استفاده از انواع ماهیان جنوب کشور و مهمتر از همه میهمان نوازی و میهمان دوستی مردم این منطقه، به این جزیره در جنوب ایران سفر می کنند.

سطح شهر قشم با کاشت گلهای فصلی و درختان نارگیل که در طول سال از سرسبزی و زیبایی خاصی برخوردار هستند شرایط ویژه ای را برای میهمانان نوروزی در مجاورت ساحل زیبای خلیج فارس فراهم می کرده است به گونه ای که کسانی که از بیرون وارد جزیره می شوند از سرعت تغییرات در این جزیره انگشت به دهان مانده اند .

 

 

شریف شریفی نژاد ، مدیرامورشهری منطقه آزاد قشم بر لزوم زیباسازی شهر قشم با هدف استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: کاشت گل های زیبا و رنگارنگ فصلی در پارک ها و میادین قشم، به ویژه در مبادی ورودی شرایط ویژه ای را مقابل دیدگان مسافران جزیره قشم ایجاد کرده است.

 

 

وی افزود : با توجه به دستور ویژه ریاست محترم جمهوری برای آماده سازی فضای مناسب نوروزی در جزیره قشم و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد بر اجرای این فرمان، کارشناسان مدیریت امور شهری این سازمان به طور شبانه روزی در زمینه آماده سازی کمپ های نوروزی در حال فعالیت و تلاش هستند.

 

 

مدیرامورشهری منطقه آزاد قشم  گفت: به طور حتم سفر به جزیره قشم در نوروز ۹۵ با توجه به تلاش های صورت گرفته و ایجاد شرایط مناسب در یاد و خاطر مسافران خواهد ماند.

 

 

مدیر امور شهری منطقه آزاد قشم اظهار کرد: این مدیریت از ۲۵ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی با توجه به اهداف و وظایف محوله در زمینه ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان، خدمات مضاعفی را نیز به منظور رفاه حال مسافران نوروزی و گردشگران در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﻦ ﺟﺰﯾﺮﻩ، ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻗﺸﻢ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻫﺸﺘﻤﯿﻦ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻋﺠﺎﯾﺐ ﻫﻔﺘﮕﺎﻧﻪ ﻧﺎﻣﯿﺪ چرا که هر گردشگری به این جزیره سفر می کند از خونگرمی و مهمانوازی مردم این جزیره سخن می گوید .

 

فرﻫﻨﮓ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﻭ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﻗﺸﻢ ﺭﯾﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺳﺮﺁﻏﺎﺯ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺩﺭ ﺗﻌﺎﻣﻼ‌ﺕ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺑﺎ ﺧﺎﻭﺭ ﺩﻭﺭ، ﺷﺒﻪ ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻫﻨﺪ، ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﻋﺮﺑﯽ ﻭ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎﯾﯽ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮐﺮﺩ.

 

این جزیره در جنوب کشور به دلیل وجود سایت های مهم گردشگری شامل طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل زیبای دریایی حرا، تنگه چاهکوه، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، سواحل زیبا، غارهای خوربس، جزایر ناز، قلاع پرتغالی ها در قشم و هرمز، بیش از ۹۰ طیف خاک رنگی هرمز، ماسه های نقره ای و طلایی هنگام، وجود آهوان جبیر در هرمز و هنگام، خلیج دلفین های هنگام، جزایر ناز، بادگیرها و چاه های تلا در بندر تاریخی لافت، موزه بسیار زیبای ژئوپارک قشم، صنایع دستی بانوان جزیره، هوای کاملا بهاری با کاشت گل های زیبای فصلی، بازار مناسب خرید، خوی میهمان نوازی منحصر به فرد مردمان خونگرم جزیره و غذاهای لذیذ دریایی در طول سال میزبان انبوه مسافرانی است که از جای جای ایران اسلامی و کشورهای خارجی به این منطقه سفر می کنند که اوج این سفرها را می توان در ایام تعطیلات پایان سال و نوروزی مشاهده کرد.

 

 

ﺟﺰﯾﺮﻩ ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﺪﻭﺩ ۱۱۷ ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﯾﮏ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۵۰۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ ﻭﺳﻌﺖ ﺷﺎﻣﻞ ۱۳۵ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﻃﻮﻝ ﻭ ﻋﺮﺽ ﻣﺘﻮﺳﻂ ۱۴ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﺩﺭ ﺟﻨﻮﺏ ﮐﺸﻮﺭ ﻭ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺁﺏ ﻫﺎﯼ ﻧﯿﻠﮕﻮﻥ ﺧﻠﯿﺞ ﻓﺎﺭﺱ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﺍﺯ ۲۲ ﮐﺸﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ ﺍﺳﺖ .

 

 

انتهای پیام/

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید