خوشمزه ترین جاها در سفر به قشم

0

اگر اهل شکم باشید، حتما باید رستوران های قشم را امتحان کنید. حتی برای یک وعده. ما در این مطلب کمی به شما در پیدا کردن رستوران های خوب قشم راهنمایی می‌کنیم.

اگر در قشم هستید حتما رستوران‌های زیر را امتحان کنید.

طبقه بالای سیتی سنتر 1 پر است از فست فودی های مختلف مانند پدر خوب، ببر گرسنه و ….

رستوران میر مهنا

غذاخوری های جلو پاساژ سیتی سنتر قشم.

رستوران‌ها و شاورماهای خیابان دانش. در خیابان دانش چند رستوران و شاورمایی فوق العاده هستند که حتما باید امتحان کنید. قشم پر است از شاورماهایی که چندتا از بهترین های آن در این مکان قرار دارند.

فست فود خاله که غذاها  و سمبوسه های دریایی سرو می کند. این رستوران در واقع در خانه یکی از اهالی قشم ساخته شده و کنار قلعه پرتغالی ها قرار دارد. نمای رو به دریای این فست فود هم جالب است.

اگر نان تمشی و دیگر نان های سنتی قشم را می‌پسندید حتما به سایت نخل زرین قشم در چند صد متری سیتی سنتر قشم سری بزنید و غذاهای رستوران سنتی نان تمشی را امتحان کنید.

رستوران یا صبحانه خوری مِیلِس. در این صبحانه خوری می‌توانید به جای انواع پیتزاها، انواع نان های تمشی با تخم مرغ، با پنیر و… را پیدا کنید. جالب است بدانید مِیلس همان مجلس در گویش بَستکی است.

اگر در درگهان هستید شاید بهتر باشد ناهار خود را از بیرون بری خلیج فارس سفارش دهید. اما مراقب باشید، اگر اهل غذاهای تند نیستید، این رستوران را کنار بگذارید. اما اگر این کار را بکنید، کلی غذای خوشمزه محلی را از دست خواهید داد.

اگر می‌خواهید یک میان وعده بخورید یا فقط محض شکم چرانی یک گاز از یک ساندویچ بزنید، به جای ساندویچی های که در درگهان وجود دارد، سری بزنید به ساندوچی محمد شریف جلو بازار دریای درگهان. با اینکه این ساندویچی در نگاه اول مانند همان اکبر و اصغر کثیفی های شهر خودتان است، اما وقتی سرویس گوشت را سفارش دهید حتما دومی را هم سفارش می‌دهید. فقط اخطار ما را جدی بگیرید، اگر تند دوست ندارید، چندبار به محمد شریف تذکر دهید که تندش نکند!! خود دانید.

اگر دوست دارید به یک رستوران اصطلاحا پدر و مادر دار بروید، حتما رستوران گلدن فود را از دست ندهید. این رستوران دقیقا کنار دریا ساخته شده و جای خیلی باصفایی دارد. از فست فود بگیرید تا غذاهای ایرانی تا غذاهای دریایی. بشقاب دریایی دو نفره این رستوران را فراموش نکنید.

البته غذاخوری های قشم یکی دو تا نیست و فقط در شهرهای قشم و درگهان قرار ندارند.

اگر کمی هوس کباب کردید، قشم محلی است که می‌توانید بز بخورید. بز که نه، در واقع کباب بز. برای اینکه کباب بز بچشید، کبابی سنتی جی‌جیان را حتما امتحان کنید. یک شعبه آن در شهر قشم است و یک شعبه آن در روستای جی جیان.

رستوران سنتی شبهای دفاری هم از آن جاهایی است که اگر قشم آمدید و آنجا نرفتید، انگار قشم نرفته‌اید. این رستوران طرحی کاملا سنتی دارد و اصلا تزئینات آن کاملا به سبک خانه‌های محلی قشم است. اتاق هایی دارد که مانند حجله عروس تزئین شده اند. ظروف این رستوران هم کاملا سنتی بوده و در شکل های متنوع ماهی جلو میهانان گذاشته می‌شوند.

اگر کمی ماجراجویی دوست دارید، غذاهای رستوران‌های سنتی و خانه ها بوم گردی را فراموش نکنید. مطمئنا خوردن غذاهای دریایی از دست زنان خانه‌دار قشمی، تجربه جالبی خواهد بود. اگر دوست دارید در سفر به قشم پز بدهید که جاهایی رفته اید که دیگران نرفته‌اند سری بزنید به رستوران‌های روستای سهیلی.

منبع: سایت قشم گردی


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید