جمع‌آوری شکلات مارس از بازار 55 کشور

0

به گزارش رها نیوز:

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در پی شکایت یک مشتری به دلیل یافتن یک تکه پلاستیکِ قرمز رنگ در شکلات «اسنیکرزِ» شرکت مارس، این شرکت محصولات خود را از بازار 55 کشور جمع‌آوری می‌کند.

شرکت مارس به دلیل واهمه از این‌ که تکه‌ای پلاستیک در محصولاتش موجب خفه شدن کسی شود، محصولات خود را مرجوع کرده است.

جمع‌آوری محصولات شامل 55 کشور از جمله انگلیس، فرانسه، هلند و آلمان می‌شود و در نهایت می‌تواند موجب زیان ده‌ها میلیون دلاری این شرکت امریکایی شود.

پس از شکایت یک مشتری در آلمان در تاریخ 18 دی 1394، شرکت مارس به بررسی موضوع پرداخت و دریافت این پلاستیک قرمز رنگ، تکه‌ای از محافظ در فرایند تولید یکی از کارخانه‌هایش در شهر وغل در جنوب هلند است.

بر اساس بیانیه‌ای که شرکت مارس روز سه‌شنبه (4 اسفند) منتشر کرد، شکلات های مارس، اسنیکرز، میلکی وِی، سلبریشنز و مینی میکسِ این شرکت جمع‌آوری می‌شوند.  

در این بیانیه آمده است اقدام شرکت مارس «داوطلبانه» است و به عنوان یک اقدام احتیاطی انجام می‌شود.

براساس اعلام آژانس استاندارد مواد غذاییِ بریتانیا، شرکت مارس تایید کرده است محصولات تولید شده در هلند، در انگلیس نیز توزیع شده‌اند.

یک سخنگوی شعبه هلندِ شرکت مارس گفت: «نمی‌توان اطمینان یافت که این پلاستیک تنها در همان اسنیکرز خاص وجود داشته است… بنابراین تصمیم به جمع‌آوری همه محصولات گرفتیم.»

بر اساس اعلام مارس، بیشتر محصولات مشکوک در کشورهای اروپایی توزیع شده‌اند، اما فراخوان مرجوع کردن محصولات شامل کشورهای دیگری نظیر سری‌لانکا و ویتنام نیز می‌شود.  

مارس اینکورپوریتد یک شرکت خصوصی شیرینی‌سازی امریکایی است که انواع فرآورده‌های قندی، موادغذایی و غذای حیوانات خانگی تولید می‌کند.

دفتر مرکزی این شرکت در منطقه مک‌لین در شهر فرفکس در ایالت ویرجینیای امریکا واقع است.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید