ثبت نام انتخابات شورای شهر تهران از مرز 700 نفر گذشت/ داوطلبان ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند

0

به گزارش مشرق، چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت  8 صبح امروز در سراسر کشور آغاز شد.

ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تهران نیز از ساعت 8 صبح امروز نیز در محل فرمانداری تهران آغاز شده و تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت.

علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور طی سخنان گفت: در مجموع 3 روز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد 56 هزار و 90 نفر ثبت به عمل آوردند که از این تعداد 3 هزار و 80 نفر زن و 53 هزار و 10 مرد هستند.

به منظور تسهیل در امر ثبت نام، داوطلبان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، اقدام به پیش ثبت نام کرده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و شخصاً با در دست داشتن اصل مدارک زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل و نهایی کنند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر است:

1- اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن
2- اصل کارت ملی و تصویر آن
3- اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن
4- چهار(4) قطعه عکس جدید 4 × 3
5- ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.
6- دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای دویست خانوار
7- کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند .
8- اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون.
9- اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر
10- ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.

ثبت نام 3 هزار 121 داوطلب در انتخابات شوراهای استان تهران تا این لحظه/ تعداد ثبت نام کنندگان شورای شهر تهران از مرز 700 نفر گذشت

سید شهاب الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات تهران از ثبت نام 3 هزار 1211 داوطلب تا این لحظه  در انتخابات شوراهای شهر و روستا استان تهران تا این لحظه خبر داد.

وی افزود: از میان این تعداد نیز 310 زن و 2هزار و 811 مردم ثبت نام بعمل آورده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران درباره تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات شورای شهر تهران نیز گفت: در مجموع سه روز گذشته تعداد 714 داوطلب برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده اند.

چاوشی تاکید کرد: داوطلبانی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

گفتنی است، ثبت نام داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا تا 6 فروردین ماه ادامه دارد.

ادامه دارد…


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید