ثبت بزرگترین پرینت 3 بعدی جهان در گینس+عکس

0

به گزارش رها نیوز:

به گزارش وب‌سایت دیجیتال ترندز، محصول پرینت شده ابزاری است که “Trim-and-Drill” نام دارد و از آن در تولید بال‌های نسل جدید جت 777X بوئینگ استفاده خواهد شد. این قطعه تولیدی، 5.3 متر طول، 1.67 متر عرض و 45 سانتی‌متر ارتفاع دارد. تیم تولیدکننده در کنفرانس خبری خود، ابعاد این ابزار را در حد و اندازه یک خودروی شاسی بلند عنوان کرده است.

 

در ساخت این محصول 748.42 کیلوگرمی از مواد کامپوزیت ترموپلاستیکی ABS استفاده شده و مایکل امپریک نماینده ثبت رکوردهای گینس نیز اندازه‌گیری‌های یادشده را تایید کرده است. پرینت چنین محصولی، به پرینتری در ابعاد بزرگ نیاز داشته و از همین رو Oak Ridge از پروژه ویژه‌ خود به نام Big Area Additive Manufacturing به این منظور استفاده کرده است.

Leo Christodoulou مسئول بخش تامین و تولید ابزارهای شرکت بوئینگ در این خصوص می‌گوید: “ابزارهای گران‌قیمت‌تری که در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به چیزی در حدود سه‌ماه زمان برای تولید قطعات دلخواه ما نیاز دارند اما ابزارهای جدید، در عرض 30 دقیقه نمونه‌های معادل را آماده خواهند کرد”.

 

ثبت بزرگترین پرینت 3 بعدی جهان در گینس+عکس

 

 

به گفته این مقام مسئول، استفاده از این ابزار جدید صرفه‌جویی در زمان، حجم کار مورد نیاز و هزینه‌های تولیدی را به همراه خواهد داشت و بخشی از سیاست کلی بوئینگ برای استفاده از این تکنولوژی جدید در بخش تولید است.

طبق برنامه‌های قبلی اعلام شده از سوی بوئینگ، تولید هواپیمای جدید 777X از سال 2017 میلادی آغاز خواهد شد و اولین سری محصولات هم در سال 2020 روانه بازار می‌شوند.

این ابزار اولین خروجی آزمایشگاه Oak Ridge نیست و پیش از این هم پرینت سه‌بعدی یک خودروی اسپورت در سال 2015 میلادی در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته بود. پس از این نیز در پرینت سه‌بعدی محصولی که یک خودرو و خانه ادغام شده در یکدیگر عنوان شده از این پرینتر استفاده شده بود.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید