توسعه همکاری های ایران و افغانستان در حوزه سلامت

0

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در بدو ورود به کابل، با اشاره به اینکه افغانستان یکی از مهمترین همسایه های ایران است، افزود: ما در زمینه های مختلف از جمله در حوزه سلامت ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این کشور همکاری های مشترک داریم.

وی، هدف از این سفر را توسعه همکاری ها در حوزه سلامت برشمرد و گفت: امیدواریم در جلساتی که خواهیم داشت وزارتخانه های بهداشت و همینطور بخش خصوصی دو کشور که در این حوزه فعال هستند دستاوردهای قابل قبولی برای دو ملت داشته باشند.

هاشمی، دورنمای گسترش همکاری های دو کشور ایران و افغانستان را خوب توصیف کرد و گفت: ما زمینه های مشترکی با کشور افغانستان از نظر فرهنگی، اعتقادی و تاریخی داریم و دو کشور برادر هستیم و قطعا آینده خوبی پیش روی ماست و امیدوارم منطقه، همواره در صلح و آرامش باشد و ملت ها بتوانند با عزت، مسیر پیشرفت و ترقی را دنبال کنند.

وزیر بهداشت در سفر به افغانستان چندین سند همکاری در زمینه های انتقال خون، دارو، آموزش پزشکی، بهداشت عمومی و گردشگری سلامت را با همتای افغانستانی خود امضا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون، رئیس سازمان غذا و دارو، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وازرت بهداشت، وزیر بهداشت را در این سفر همراهی می کنند.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید