تهیه ژله های تزریقی

0

پرنیان در این مقاله نکات بسیار مهم و کاربردی در کار با ژله و ژله تزریقی آورده است . این نکات به شما کمک می کند تا ژله تزریقی های زیباتری تهیه نمایید. چنانچه در تهیه ژله تزریقی به مشکلی برخورد نمودید حتما این مقاله را مطالعه نمایید.
۱ – برای تهیه ژله های تزریقی از ظروف یک بار مصرف محکم و یا ظروف بلوری بی رنگ و شفاف باید استفاده نمود. هنگام تزریق باید از پشت ظرف نگاه کرد و جای تزریق گلبرگ ها را دید و قسمتهای خالی را پر نمود.

تصویر ظروف مناسب ژله تزریقی :

 

ژله تزریقی

 

ظروف شیشه ای مناسب ژله تزریقی
ژله تزریقی

۲ – وسایل مورد نیاز جهت تزریق ژله عبارت اند از چاقو،قاشق،سرنگ و انواع کاردک ها به عنوان ابزار . البته بدون ابزار نیز می توان ژله تزریقی انجام داد و گلهای بدون ابزار طبیعی تر جلوه می کنند. برای ابزار نیز می توان از قاشق های سایز مختلف و چاقو و کاردک های متنوع استفاده کرد.

ابزار ژله تزریقی

ژله تزریقی

 

سرنگ معمولی تزریق برای ژله تزریقی

ژله تزریقی

 

به جای ابزار می توان از انواع قاشق ، چاقو و کاردک های سفره آرایی استفاده کرد.

۳ – برای تهیه ژله تزریقی می توان ژله پایه را به روشی که در مقاله های پرنیان آورده شده است تهیه کرد و ژله آلوئه ورا استفاده نکرد. برای یادگیری ژله پایه به مقاله آن با همین عنوان در همین گروه از مقالات پرنیان مراجعه کنید. می توانید از قسمت جستجو نیز تهیه ژله پایه را سرچ کنید

۴ – برای هر بسته ژلاتین(حدود ۲۰گرم) یک لیوان آب جوش  و۱/۴ لیوان آب سرد نیاز است .

۵ – اگر ژله پایه شل شود تزریق داخل آن پراکنده و پخش می شود و ژله پایه در هنگام تزریق پاره پاره می شود

۶ – اگر ژله بیش از حد سفت باشد حالت لاستیکی پیدا می کند و در هنگام تزریق ژله پاره می شود و طرح و نقش گلبرگ ها با یکدیگر مخلوط شده و تزریق خراب می شود. به منظور رسیدن به نتیجه ایده آل اگر از ژله آلوئه ورا استفاده می کنید با ۱٫۵ پیمانه آب مخلوط کرده و کاملا ذرات را حل کنید و اگر هم از ژله پایه تزریقی استفاده می کنید براساس دستور دقیق سایت پرنیان عمل کنید.

۷ – از خامه،ماست شیرین و دنت در داخل سرنگها برای تزریق می توان استفاده کرد. برای حصول نتیجه بهتر با هر سه امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر خواهد بود.

۸ – خامه را با مقداری شیر رقیق کنید و رنگ خوراکی را به آن اضافه کنید. خامه سفت تزریق را بسیار مشکل می کند.

۹ – از سرنگهای انسولین برای پرچم گل و از سرنگ ۳ سی سی و ۵ سی سی برای پر کردن گلبرگ ها و گلها استفاده می شود.

۱۰ – مایع داخل سرنگها خیلی روان و یا خیلی سفت نباید باشد. در دو حالت تزریق خراب خواهد شد.

۱۱ – اگر از رنگ های خمیری  یا سفت استفاده می کنید رنگ ها را با کمی آب جوش رقیق کرده و داخل خامه بریزید. خامه باید کمی رقیق شود تا بتوان به راحتی با آن تزریق کرد.

۱۲ – برای تزریق ژله از رنگ های قرمز ، سبز ، آبی ، زرد و نارنجی غلیظ استفاده می کنیم تا روی ژله پایه خود را نشان دهد

۱۳ – برای راحت  تر جدا شدن ژله از قالب قبل ریخته شدن ژله در قالب باید قالب را در داخل فریزر بگذارید و یا داخل قالب را با آب سرد بشویید و روش دیگر چرب کردن قالب با روغن مایع می باشد

۱۴ – زمانی که  ژله تزریقی را از قالب جدا می کنید با خلال دندان و یا با انگشت اشاره آرام آرام دور آن را جدا کرده و از قالب آزاد کنید.

۱۵ – برای جدا شدن ژله تزریقی از ظرف آن را روی بخار کتری بگیرید زمان این کار بسیار کوتاه و حدود۳۰ ثانیه است. می توان  چند دقیقه  ظرف را داخل آب گرم گذاشت تا ژله جدا شود.
۱۶ – چون خامه یا ماست مانده در یخچال ممکن است سفت شده باشد قبل از اضافه کردن رنگ و یا قبل از تزریق ژله آن را هم بزنید تا کمی نرم شود و دوباره بتوان داخل سرنگ کشید و تزریق را انجام داد. ولی به طور کل بهتر است از خامه تازه استفاده کرد.

۱۷ – مواد تزریق شامل خامه یا ماست را داخل استکان یا ظرفهای خیلی کوچک ریخته و رنگ را اضافه کنید تا خامه و ماست اضافه نماند و هدر نشود.

۱۸ – در هنگام کار روی ۲/۳ ژله تزریق را انجام می دهیم و ۱/۳ کف ژله نباید تزریق انجام شود و بی رنگ باقی بماند. اگر تزریق خیلی نزدیک به کف ظرف باشد ژله می شکند

۱۹ – اگر زیاد تزریق  کنیم  و برای تزریق گلبرگها زیاد ژله را پاره کنیم تزریق از ته ظرف بیرون رفته و پخش می شود و هنگام برگرداندن ژله خراب می شود

۲۰- اگر بخواهیم ژله شفاف تر شود پس از مخلوط کردن با آب جوش روی حرارت به روش بن ماری  چند دقیقه می گذاریم تا بجوشد با این کار ته ژله تزریقی هنگام برگرداندن مانند لاستیک نمی شود و ژله کاملا شفاف خواهد برد.

۲۱ – برای بریدن ژله ها از چاقوی گرم استفاده می کنیم

گروه پرنیان امیدوار است این نکات به شما کمک کند ژله های تزریقی بهتری تهیه کنید. دوستانی که علاقه مند به یادگیری ژله های تزریقی و تزیینی از پایه و به شکل مرحله به مرحله هستند می توانند DVDهای آموزش کامل و دقیق ژله های تزریقی پرنیان را تهیه نمایند. اطلاعات کامل این محصول در فروشگاه (در بالای همین صفحه )آورده شده است . برای راهنمایی و دریافت اطلاعات نیز می توانید با شماره های  ۰۲۶۳۶۵۱۴۴۲۳ و ۰۲۶۳۶۵۱۴۰۰۱ تماس حاصل بفرمایید. این مجموعه آموزشی توسط گروه پرنیان تولید شده و امکان ارسال به سراسر کشور را داراست . آموزش انواع ژله تزریقی و تزیینی کامل و مرحله به مرحله با رفع اشکال رایگان در این مجموعه ارائه شده است .

مدلهای ژله تزریقی :

 

ژله تزریقی

 

ژله تزریقی با گلبرگ دو رنگ

 

ژله تزریقی

منبع : http://parnianmedia.com/page/products/491/%DA%98%D9%84%D9%87-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82%DB%8C/


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید