تعالیم داعش به نیروهایش برای ورود به اروپا در قالب پناهجو

0

رها نیوز :

به دنبال پیشروی ارتش عراق در عملیات موصل و آغاز همزمان عملیات آزادسازی رقه در سوریه، داعش به نیروهایش می‌آموزد چگونه بدون جلب نظر، خود را پناهجو جلوه دهند و از این طریق وارد اروپا شوند.

به گزارش “داعش نیوز“، روزنامه آلمانی “دی ولت” در شماره روز یکشنبه خود با استناد به هشداری که از سوی سرویس اطلاعاتی آلمان در پایان ماه اکتبر داده شده، نوشت اعضای داعش با دیدن آموزش آمادگی می‌یابند تا بدون اینکه کسی هویت اصلی آنها را بشناسد به عنوان پناهجو وارد اروپا شوند.

به گزارش “دی ولت” آنان آموزش می‌بینند که چه رفتاری داشته باشند تا هنگام بازجویی به وسیله پلیس یا موقعی که می‌خواهند درخواست پناهندگی بدهند به عنوان پناهجوی معمولی شناخته و پذیرفته شوند.

به گزارش این روزنامه، سازمان اطلاعاتی آلمان به پرسش‌های این روزنامه درباره جزئیات این امر پاسخ نداده است.

“دی ولت” می‌نویسد که تمامی ۹ نفری که مظنون به دست داشتن در حمله‌های تروریستی در پاریس در سال گذشته (۲۰۱۵) بودند، زیر لوای پناهجویی به اروپا آمده بودند.

درست یک سال پیش، در روز ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵، تیراندازی در یک سالن کنسرت و در یک رستوران و همچنین انفجار بمب در یک بار در پاریس ۱۳۰ کشته برجای گذاشت.

هنوز هم پلیس نتوانسته سازنده احتمالی بمبی که سال گذشته در پاریس منفجر شد را پیدا و دستگیر کند.

گفته می‌شود که او در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ از طریق مسیر بالکان و اتریش خود را به آلمان رسانده است؛ سپس صالح عبدالسلام که شهروند فرانسوی بود و در این میان دستگیر شده دنبال او و دو مرد دیگر رفته که در هتلی در شهر اولم آلمان اقامت داشته‌اند.

به گزارش “دی ولت”، بازرسان پلیس حدس می‌زنند که سازنده احتمالی بمب منفجر شده در پاریس به سوریه فرار کرده باشد.

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید