تجهیز پهپاد به کلت الکترونیکی

0

رها نیوز :

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فعالیت‌های نظامی، یکی از کاربردهایی در نظر گرفته شده برای پهپادها است و نیروهای پلیس کشورهای مختلف قصد دارند از این وسایل در عملیات‌های خود استفاده کنند. از طرفی سلاح کلت الکترونیکی (Taser) نیز که به‌عنوان سلاح بی‌حس کننده شناخته می‌شود با اعمال شوک الکترونیکی باعث فلج شدن موقت ماهیچه‌های بدن خواهد شد.
براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان تحقیقاتی پلیس آمریکا، نیروی پلیس این کشور، قصد دارد در آینده تعدادی از پهپادها را به کلت الکترونیکی مجهز کرده و از آن در عملیات‌ها استفاده کند.
رئیس پلیس شهر دالاس آمریکا، فردی که دستور استفاده از روباتی مجهز به «C4» برای دستگیری مجرم را در ماه جولای گذشته داده بود، گفت «بعد از حادثه‌ی گذشته و استفاده از روبات، این سؤال پیش آمد که آیا می‌توان کلت الکترونیکی را نیز روی یک وسیله‌ی خودران قرار داده و از آن استفاده کرد.»
پهپادهای مورد استفاده در طرح مذکور، طراحی سفارشی نداشته و از نمونه‌های موجود در بازار برای این کار استفاده می‌شود. همچنین می‌توان علاوه بر کلت الکترونیکی، روی پهپادها از چراغ‌قوه‌های بسیار قدرتمند، دوربین‌های فیلم‌برداری و دیگر ابزارهای کاربردی نیز استفاده کرد تا نیروهای پلیس بتوانند قبل از ورود به محیط، محل عملیات را بررسی کرده و خطرات جانی را به حداقل برسانند. این پهپادها احتمالاً از ارتفاعی در حدود 15 متر به مجرمان نزدیک می‌شوند؛ اما شلیک به آن‌ها به علت در حرکت بودن پهپاد، هدف و نوع سلاح مشکل به نظر می‌رسد.
یکی از استادان دانشگاه واشنگتن گفت: «توسعه‌ی فناوری به صورت ذکر شده نگرانی‌هایی را در مورد کاهش مرز توانایی‌های ارتش و پلیس به وجود می‌آورد؛ زیرا نوعی باور در آمریکا وجود دارد که بر اساس آن نیروی‌های پلیس نباید با ارتش همپوشانی داشته باشند.»

 

خط تولید یکی از انواع کلت الکترونیکی

 


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید