تجمیع اسکنر عنبیه چشم و دوربین، احتمال استفاده از این اسکنر را در گوشی‌های میان‌رده افزایش می‌دهد

0

به گزارش رها نیوز:

استفاده از اسکنر عنبیه در گلکسی نوت ۷، استاندارد جدیدی برای امنیت اسمارت‌فون‌ها تعریف کرد. اما همانند هر تکنولوژی دیگری این فناوری نیز در ابتدای عرضه به بازار، ارزان نیست و نیاز به زمان دارد که فراگیر شود.

دلیل گران‌بودن این تکنولوژی جدا بودن چیپ‌ها و ماژول‌های دوربین اصلی و اسکنر عنبیه است که خرید چند قطعه را الزامی می‌کند. ترکیب این دو با هم، باعث می‌شود که سازندگان در هزینه‌های تحقیق و توسعه صرفه‌جویی کنند و بتوانند اسکنر عنبیه را در گوشی‌های میان‌رده نیز بکار گیرند. خوشبختانه شرکت کره‌ای Dongwoon Anatech به این تکنولوژی دست یافته است. کیم دانگ چئول، مدیر این شرکت می‌گوید:

ماژول‌های تجمیع‌شده هزینه را کاهش می‌دهند و چون جای کمتری می‌گیرند، از نقطه نظر طراحی مزیت بیشتری دارند. پیش‌بینی می‌شود که ماژول‌های دوربین با فیلتر اینفرارد به روندی برای اسکنر‌های عنبیه تبدیل شوند.

Dongwoon Anatech فیلتر مادون قرمزی برای دوربین‌های معمولی توسعه داده که می‌تواند با استفاده از اشعه مادون قرمز عنبیه را اسکن کند. دوربین نیز همچنان می‌تواند به صورت معمول کار کند. زمانی که نیاز به اسکن عنبیه باشد، یک محرک، فیلتر مادون قرمز را جلوی لنز دوربین قرار می‌دهد. شرکت‌های ژاپنی نیز تکنولوژی مشابهی را توسعه داده‌اند. این کار باعث می‌شود که هزینه تولید ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

بر اساس تحقیقات موسسه تحقیقاتی MarketsandMarkets، بازار اسکنرهای عنبیه سالانه ۲۳.۴ درصد رشد داشته و به ۳.۵۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ می‌رسد. محققان پیش‌بینی می‌کنند که سازندگان، تکنولوژی‌های مرتبط با اسکنر عنبیه را بکار می‌برند.

باید بخوانید:  دستبندهای زیبای لنزی

علاوه بر این کار، Dongwoon Anatech تنولوژی خاصی را ابداع کرده که باعث می‌شود هزینه لرزش‌گیر اپتیکال تا یک‌دهم کاهش پیدا کند. Dongwoon Anatech می‌گوید که این محصولات را سال آینده به بازار عرضه می‌کند.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید