بی‌راننده شدن تسلا

0

رها نیوز :

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابزارهای مانند تلفن هوشمند، رایانه‌ها، تبلت‌ها و لامپ‌های LED هوشمند تنها وسایلی نیستند که برای بهبود کارایی خود بروزرسانی دریافت می‌کنند.
شرکت تسلا1 (Tesla) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی، اعلام کرد در تاریخ 16 اکتبر یک بروزرسانی با نام خلبان خودکار (Autopilot) برای خودروهای خود منتشر می‌کند.
مدل‌های S و X خودروهای تسلا، به زودی نسخه‌ی هفتم از سیستم‌عامل‌هایی که بر روی آن‌ها قرار گرفته است را دریافت می‌کنند. ویژگی‌های خودروهای بدون راننده‌ای که این بروزرسانی به مدل‌های S و X اضافه می‌کند در مقایسه با خودروهای گوگل بسیار کم است؛ اما به خودرو این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت راننده در بین خطوط سفید حرکت کرده یا در محل موردنظر پارک کند.
اضافه شدن این ویژگی‌ها به دو مدل S و X کاملاً امکان‌پذیر است؛ زیرا در زمان تولید 12 حسگر، یک دوربین و نوعی رادار در این مدل‌ها کارگزاری می‌شود. این بروزرسانی در آسیا و اروپا و کشور آمریکا در دسترس قرار خواهد گرفت.

مدل S خودروهای تسلا

________________________________

1) شرکت تسلا باطری‌های لیتیم-یون و الکتریکی برای شرکت های خودرو سازهای و قطعات مورد نیاز قطارهای الکتریکی تولید می کند. همچنین تسلا یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده ی خودروهای الکتریکی است.

 

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید