بزرگترین نیروگاه هسته‌ای آمریکا در آتش سوخت

0

رها نیوز:

بین الملل > آمریکا – ترانسفورماتور نیروگاه هسته ای «اوکونی» (Oconee) در آمریکا، بر اثر یک سلسله انفجار و آتش سوزی متعاقب آن، آسیب دید و در پی آن یکی از رآکتورها از مدار خارج شد.

لطفا منتظر بمانید…

 

 

 

 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا، تارنمای شبکه تلویزیونی راشا تودی خبر داد، ترانسفورماتور نیروگاه هسته ای «اوکونی» (Oconee) در آمریکا، بر اثر یک سلسله انفجار و آتش سوزی متعاقب آن، آسیب دید و در پی آن یکی از رآکتورها از مدار خارج شد.

راشا تودی امروز (دوشنبه) در خبری افزود: اعلام شده که این حادثه ‘غیر عادی’ بوده ولی مواد رادیواکتیو نشت نکرده است.
نیروگاه هسته ای اوکونی نزدیک شهر سِنِکا در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا قرار دارد و یکی از بزرگترین نیروگاههای هسته ای در آمریکا با ظرفیت تولید حدود دوهزار و 600 مگاوات برق است. مجوز فعالیت این نیروگاه برای 20 سال دیگر تمدید شده است.

 

 

مقام های مسوول معتقدند عصر دیروز (یکشنبه) ‘رخدادی غیرعادی’ موجب شد ترانسفورماتوری که در خارج از ساختمان نیروگاه قرار داشت از کار بیفتد.
مسوولان از مردم خواستند تا به نیروگاه نزدیک نشوند، با این حال تاکید می کنند که هیچ خطری وجود ندارد و نیازی به تخلیه ساکنان یا تغییر مسیر ترافیک نیست.
آتش نشانان توانستند آتش سوزی را مهار کنند و کارکنان نیروگاه و ساکنان مجاور آن هیچ آسیبی ندیدند. مشترکان برق این نیروگاه نیز با قطعی برق مواجه نشدند.
اعلام شده که در مورد علت وقوع این رخداد تحقیق خواهد شد. نیروگاه اوکونی قدیمی است و از سال 1973 (1352) کار می کند.

 

 

49310

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید