برف و باران در راه شمال ایران/ سامانه بارشی عصر امروز وارد می شود

0

رها نیوز:

جامعه > محیط زیست – تسنیم نوشت: اداره کل هواشناسی مازندران اعلام کرد که با ورود جریان شمالی به منطقه از عصر یکشنبه اول فروردین ۹۵ هوای این استان ابری و به تدریج از امشب همراه با بارش برف و باران خواهد شد.

براساس گزارش هواشناسی وضعیت ناپایدارجوی همراه با بارش پراکنده باران و مواج شدن دریا تا چهارشنبه چهارم فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

طبق این گزارش این ناپایداری جوی در مناطق کوهستانی همراه با بارش برف و اختلال در تردد خودروهای عبوری می شود.

هواشناسی پیش بینی کرد ناپایداری جوی از عصر چهارشنبه هفته جاری از استان خارج و هوای پایدار جای آن را می گیرد.

بیشنیه هوای استان مازندران در 24 ساعت گذشته 20 درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن نیز چهار درجه بود.

مازندران گردشگرپذیر دارای آب و هوای معتدل خزری با میانگین بارش سالانه 730 میلیمتری است که این بارش ها در غرب این استان به یک هزار میلمتر نیز می رسد.

نخستین سامانه بارشی سال ۹۵، بعد از ظهر روز نخست عید می آید

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: در نخستین روز از سال ۹۵، سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود.

احد وظیفه مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: این سامانه بارشی عصر روز یکشنبه از شمال غرب وارد کشور می شود.

وی گفت: این سامانه بارشی موجب بارش پراکنده در غرب و شمال غرب کشور خواهد شد و به تدریج گستره آن سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب و جنوب غرب کشور را در بر خواهد گرفت.

وظیفه با اشاره به «شرق سو» بودن این سامانه گفت: روز دوشنبه ضمن کاهش تدریجی بارش در شمال غرب و غرب کشور، برای سواحل شمالی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز، مرکز و در اواخر وقت در شمال شرق کشور بارش پیش بینی می شود.

مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه شنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور بارندگی رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: از اواخر روز یکشنبه و طی روز دوشنبه با توجه به نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا در سواحل شمالی کشور به طور نسبی کاهش می یابد.

47304

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید