برای انتقال واحدهای آلاینده به خارج از اجتماع انسانی استان البرز آماده نیستیم

0

رها نیوز:

ساعت: 16:59
منتشر شده در مورخ: 1394/08/24
شناسه خبر: 532404

برای انتقال واحدهای آلاینده به خارج از اجتماع انسانی استان البرز لازم است زیرساختهای اساسی ساخته شده و برنامه ریزی های دقیق انجام شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از”تیتریک”؛ حسین عبداله زاده ، دبیر خانه صنعت،معدن و تجارت استان البرز در حاشیه جلسه رفع موانع تولید صنایع استان البرز به خبرنگار “تیتر1” گفت: تعریف تشکیل شهرکهای صنفی که اکنون بر سر زبانها افتاده و حرف از ساخت آن زده میشود، برای تمام واحدهای تولیدی نیست و برای واحدهایی است که آلایندگی زیادتری در محیطهای انسانی پراکنده میکنند.

برای انتقال واحدهای آلاینده به خارج از اجتماع انسانی آماده نیستیم
 
وی ادامه داد: با تشکیل شهرکهای صنفی، واحدهای صنفی پراکنده ای که در هوای شهری آلودگی بیشتری تولید میکنند، متمرکز شده و خدمات رسانی بهتری برای ذینفع های خود میتوانند داشته باشند و تشکیل شهرکهای صنفی برای اینگونه واحدها که حالت های خاص زیست ایجاد میکنند مناسب و مفید می باشد.
این مسئول با بیان اینکه واحدهای ریخته گری چون به نوعی مدام با مواد مذاب در ارتباط هستند از اینگونه واحدهای آلاینده به شمار میروند اظهار داشت: این واحدها که آلایندگی خاص خود را دارند باید یکپارچه شوند و برای همین برای آنان شهرکهایی در نظر گرفته میشود که محیط زیست گواهی به مناسب بودن آن دهد و در این مناطق دیگر فعالیت واحد های آلاینده مشکل زیست محیطی ایجاد نکرده و برای محیطهای اجتماعی و مسکونی مردم هم خطری ندارد.
عبداله زاده ادامه داد: برای تشکیل این شهرکها باید برنامه ریزی و هزینه شود و فی البداهه و بدون تشکیل زیرساختها نمیتوان این واحدها را به آن سمت سوق داد، بلکه طراحی ها و برنامه ریزی های خاصی نیاز است.
وی گفت: بحث تشکیل این شهرکها از خیلی وقت پیش در دستور کار قرار گرفته بود ولی باید زیرساخت آن تهیه و محیط آن فراهم شود و بعد اقدام به انتقال این واحدها داده شود تا مشکلات بیشتر و چالشهای اجتماعی بدتری از جمله بیکاری ایجاد نشود.
دبیرخانه صنعت،معدن و تجارت استان البرز خاطر نشان کرد: وقتی محیط و زیرساخت های لازم که فراهم نمودن زمین مهمترین آن است انجام شد باید وقتی هم برای احداث واحدها داده شود و سپس صاحبان آن دستگاه ها و تجهیزات خود را به جای جدید انتقال دهند.
وی در پایان افزود: پذیرفتن تغییر برای این واحدها کمی سخت است ولی همیشه تغییر سازنده بوده و مشکلات با استقامت و تلاش حل شدهه و تولید رونق پیدا خواهد کرد.

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید