با Jordyn Castor آشنا شوید: مهندس ۲۲ ساله و نابینا اپل که در حال تغییر دنیای تکنولوژی است!

0

به گزارش رها نیوز:

جردین کستر، مهندس اپل، هیچ‌گاه محدودیت‌ها را نپذیرفته است. او ۱۵ هفته زودتر متولد شد و در زمان تولد وزنی کمتر از یک کیلوگرم داشت. پدربزرگش، او را در کف یک دست نگه می‌داشت و می‌توانست حلقه ازدواجش را دور دست او قرار دهد. دکترها گفته بودند که شانس او برای زنده‌ماندن بسیار کم است. این اولین برخورد کستر با محدودیت بود و اولین باری نیز بود که محدودیت‌ها را دور زد.

کستر حال ۲۲ ساله است و از زمان تولد به دلیل زودرس بودن، نابینا بوده است. اما والدین او همیشه او را تشویق کرده‌اند که انتظارات مردم از افراد دارای ناتوانی جسمی را تغییر دهد و به او انگیره می‌دادند که همیشه ماجراجو و کنجکاو باشد. همین روحیه بود که او را به تعامل با دنیا تکنولوژی واداشت.

یکی از جنبه‌هایی که همیشه در جنبه تنوع محیط کار نادیده گرفته می‌شود، در نظر گرفتن دیدگاه‌های افراد دارای ناتوانی جسمی است. دستیابی افراد نابینا و کم‌بینا یکی از مهمترین مولفه‌های نواوری اپل است. مورد خانم کستر نشان می‌دهد که پرداختن به این موضوع تا چه اندازه می‌تواند یک کمپانی را تقویت کند.

https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_139962_Jordyn_Castor

او زمانی که در دانشگاه ایالتی میشیگان دانشجو بود، برای اولین بار به غرفه اپل در نمایشگاه کاریابی رفت. در همان نمایشگاه علاقه زیادی به اپل و دسترسی معلولان از خود نشان داد. خیلی زود در اپل به عناون کاراموز در حوزه دسترسی با صدا مشغول به کار شد. در زمان پایان کارآموزی، مهارت‌های کستر به عنوان یک مهندس به حدی زیاد بود، که اجازه نمی‌داده به همین راحتی از اپل برود. او به عنوان مهندس تمام وقت در تیم دسترسی معلولان مشغول به کار شد.

افزایش دسترسی معلولان جسمی یکی از شعارهای اپل است. سارا هرلینگر، مسول بخش دسترسی معلولان اپل می‌گوید که این شرکت محصولاتی را که تولید می‌کند دوست دارد و می‌خواهد که تمام افراد به محصولاتش دسترسی داشته باشند. او می‌گوید که این بخشی از DNA اپل است. او می‌گوید:

برای دسترسی معلولان هیچ انتهایی نیست. این کار را نمی‌توان یکبار انجام دارد و سپس آن را رها کرد.

این کار اپل ناشناخته نمانده است. در ۴ جولای، اپل جایزه رابرت اس بری انجمن نابینایان آمریکا را برای گامه‌ایش در دسترسی نابینایان و تعهد این شرکت به نابینایان، بدست آورد.

https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_139960_robet_s_bray_apple_award

کستر معتقد است که موفقیتش به دو چیز بستگی دارد: تکنولوژی و خط بریل. این ممکن است حتی برای کسانیکه نابینا و یا کم‌بینا هستند، تعجب‌برانگیز باشد. خط بریل و تکنولوژی در اکثر مواقع در تضاد با یکدیگر قرار دارند و آمارها نشان می‌دهد که با افزایش سواد تکنولوژیکی سواد خط بریل کاهش پیدا می‌کند. اما بسیاری معتقدند که سواد خط بریل عامل کلیدی اشتغال و زندگی پایدار افراد نابینا است. تقریبا ۷۰ درصد افراد نابینا بیکار هستند، اما آنهایی هم که کار دارند در یک چیز مشترک هستند: آنها سواد بریل دارند.

برای کستر بریل عاملی مهم در خلاقیت او در محل کار است و او معتقد است که تکنولوژی و بریل مکمل یکدیگرند و نه جایگزین یکدیگر. او می‌گوید:

من برای نوشتن کد از یک نمایشگر بریل استفاده می‌کنم. بریل به من اجازه می‌دهد تا بدانم که کد چه حسی دارد.

کستر برای نوشتن کد از ترکیب بریل ریاضی و بریل الفبایی استفاده می‌کند. بر خلاف حضور زیاد تکنولوژی در دنیای کستر، او هنوز هم خواندن صورت جلسات را به صورت بریل ترجیح می‌دهد.

https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_139966_braille_display_hero

کستر یکی از نیروهای اصلی پشت پروژه Swift Playgrounds اپل است که برنامه‌ای برای آشنایی کودگان با کدنویسی است. او در حال کار بر روی دسترسی کودکان نابینا به این پروژه است. او می‌گوید:

من دایما پیام‌هایی در فیسبوک از طرف والدین کودکان نابینا دریافت می‌کنم که درباره کدنویسی کودکان خود سوال می‌پرسند. جواب من همیشه این است که آنها بزودی می‌توانند شروع به کدنویسی کنند.

کستر به عنوان کسی که انتظارات را به چالش کشیده است، پیامی ساده برای نسل بعدی کدنویسلان نابینا دارد. او می‌گوید:

نابینایی شما را تعریف نمی‌کند. این بخش از شما به عنوان یک فرد است، اما نمی‌تواند شما را تعریف کند یا بگوید که در زندگی چه کاری نمی‌توانید بکنید.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید