انهدام ده‌ها نفت‌کش داعش در شرق سوریه

0

به نقل از رها نیوز :

العالم ـ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا، 116 کامیون نفت وابسته به گروه تروریسیتی داعش را در شرق سوریه هدف قرار داده و منهدم کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای تصریح کرد که حملات هوایی ائتلاف بین المللی به انهدام 116 کامیون نفتکش داعش در نزدیک شهر البوکمال واقع در استان دیرالزور در شرق سوریه و در نزدیکی مرز با عراق منجر شد.

گروه تروریستی داعش استان دیرالزور از جمله شهر البوکمال و میدانهای نفتی اصلی موجود در این استان را از سال 2013 تحت کنترل خود دارد.

داعش از بیش از یک سال است که تلاش دارد تا استان دیرالزور را به طور کامل تحت سلطه خود درآورد.

در بیانیه پنتاگون آمده است که جنگنده ها و بمب افکن های ائتلاف بین المللی روز یکشنبه ده حمله به شمال و مرکز و شرق سوریه انجام دادند که از هفته ها پیش، بیشترین آمار حملات در یک روز به شمار می آید.

ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از ماه سپتامبر 2014 در مناطق وسیعی که تحت کنترل داعش در سوریه و عراق است، دست به حملات هوایی هر چند اندک زده است.

کارشناسان مسایل منطقه معتقدند، با توجه به این که نیروی هوایی روسیه با استقرار دهها فروند جنگنده – بمب افکن و بالگرد مجهز به جنگ های نوین در سوریه از تاریخ هشتم مهرماه اقدام به بمباران مواضع گروه های تروریستی در این کشور کرده و خسارت های زیادی به تروریست ها وارد کرده، اقدامات آمریکا و ائتلاف غربی نیز به خاطر عقب نماندن آمریکا و غرب علیه تروریست ها در مقابل روسیه در سوریه ارزیابی می شود.

ائتلاف غربی بارها ادعا کرده که حملات زیاد و موثری به مواضع تروریست ها داشته، اما اسناد و شواهد موجود خلاف ادعای آنها را ثابت می کند.


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید