اطلاعاتی در رابطه با چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ

0

به گزارش رها نیوز:

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت واردات و صادرات زائوبا که متعلق به کشور هند است، شرکت سامسونگ تعدادی از بردهای خود را جهت انجام آزمایش آماده کرده است. ممکن است چنین چیزی در ابتدا چندان مهم و هیجان‌انگیز به نظر نرسد ولی نکته مهم این اطلاعات این بوده است که این آزمایش‌ها قرار است بر روی پردازنده اگزینوس ۸۸۹۵ انجام شود.

در حال حاضر مدل اگزینوس ۸۸۹۰، در صدر جدول تولیدات سامسونگ در رده تراشه‌های پردازشی قرار گرفته است. این پردازنده در حال حاضر بر روی مدل‌های گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge قرار دارد. همچنین بر اساس ویدیوهای منتشر شده درباره گلکسی نوت ۷، گفته می‌شود که این تلفن همراه نیز از همین نوع پردازنده استفاده می‌کند. این موضوع ازاین‌جهت حائز اهمیت است که گفته می‌شد که پردازنده اگزینوس ۸۸۹۳ قرار است تا توان پردازشی گلکسی نوت ۷ را تامین کند که ظاهرا این پیش‌بینی نادرست از آب درآمده است.

حال تولید اگزینوس ۸۸۹۵ را می‌توان اقدامی مستقیم در راستای رقابت با حرکت شرکت کوالکام در ابتدای ماه جاری میلادی دانست زیرا این شرکت اقدام به معرفی تراشه‌های اسنپدراگون ۸۲۱ کرده بود. این پردازنده با استفاده از چهار هسته پردازشی از نوع Kryo که تولید خود این شرکت است می‌تواند به میزان ۱۰ تا ۲۵ درصد سریع‌تر از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۱ عمل کند. حال باید بدانید که سرعت و عملکرد بالای خوشه‌های اسنپدراگون ۸۲۱ از میزان ۲.۲ گیگاهرتز در تراشه‌های فعلی به ۲.۴ گیگاهرتز افزایش یافته است. همچنین میزان صرفه‌جویی در باتری از ۱.۶ گیگاهرتز در اسنپدراگون ۸۲۰ به ۲.۰ گیگاهرتز در اسنپدراگون ۸۲۱ بهبود یافته است. گفته می‌شود که پردازنده اصلی بعدی که توسط کوالکام معرفd خواهد شد، تراشه اسنپدراگون ۸۳۰ خواهد بود.

باید بخوانید:  صفحه نمایش‌های همیشه روشن گلکسی S7 در برابر ال‌جی G5: کدام‌یک شارژ کم‌تری مصرف می‌کند؟!

با تمامی این شرایط باید گفت که خیلی بعید به نظر می‌رسد که اگزینوس ۸۸۹۵ به‌عنوان تراشه اصلی شرکت سامسونگ مطرح باشد. به‌این‌ترتیب نباید انتظار داشت که این پردازنده را بر روی سری S8 که در سال آینده میلادی معرفی خواهند شد مشاهده کرد.

ITresan-1395 (4)مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید