اختلال در سامانه‌های جی‌پی‌اس بخش غربی آمریکا

0

رها نیوز :

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ظاهراً ارتش آمریکا قصد دارد تا سامانه یا سامانه‌هایی را در بخش غربی این کشور آزمایش کند که ممکن سبب بروز اختلالات در سامانه جی‌پی‌اس این منطقه شود. ارتش، از ارائه اطلاعات بیشتر در این مورد خودداری کرده و اعلام کرده است که این آزمایش‌ها محرمانه است. در بیانیه‌ای که به این خاطر صادر شده است، آمده که این هشدار، بیشتر برای حفظ امنیت پروازها و ناوگان هوایی آمریکایی صادر شده است.

 

 

بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها، احتمالاً این آزمایش‌ها در راستای تست سامانه‌های جی‌پی‌اس و مقابله با حملات علیه این سامانه‌ها انجام می‌شود. سامانه‌های جی‌پی‌اس، یکی از پرکاربردترین ابزارها در ناوگان هوایی و دریایی است و همین پرکاربرد بودن این ابزار، سبب شده است تا هکرها نیز دندان طمع برای نفوذ به این سامانه‌ها تیز کنند.
البته انجام چنین آزمایش‌هایی، اولین تلاش آمریکا برای مقابله با چنین تهدیداتی نیست و پیشتر، آمریکا به افسران نیروی دریایی و ملوانان خود، دستور داده بود تا شیوه‌های مسیریابی از روی ستارگان را آموزش ببینند تا بتوانند در صورت حمله احتمالی، از روش‌های قدیمی برای یافتن مسیر خود در دریا، استفاده کنند. آمریکا، همواره کشورهایی نظیر ایران و روسیه را دارای توانایی نفوذ به این سامانه‌ها در آمریکا عنوان می‌کند.

 


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید