آموزش ۱۷۰ نفر از بانوان دماوندی در عرصه اقتصاد مقاومتی/ فراهم‌سازی ۶۷۶ میلیون تومان تسهیلات در زمینه اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی

0

رها نیوز:

ساعت: 16:32
منتشر شده در مورخ: 1394/09/07
شناسه خبر: 556778

همایش اقتصاد مقاومتی بانوان شهرستان دماوند به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  پایگاه خبری تارود،  این همایش در راستای تجلیل از بسیجیان کارآفرین با هدف نشان دادن دستاورد‌های بسیجیان کارآفرین و تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان و بسیجیان در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهر دماوند برگزار شد.

در این همایش، مسئولان شهرستان دماوند از نمایشگاه اقتصاد مقاومتی که شامل غرفه‌هایی از دستاورد‌های بسیجیان کار‌آفرین بوده، بازدید کردند.

راضیه تقوی مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند در این همایش ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: یکی از برکات و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و بعضاً نظامی است، که همیشه با اقتدا به حضرت زینب(س)، بانوان وارد عرصه‌های مختلف می‌شدند که می‌توان به حضور منسجم بانوان و تشکل انقلابی در بسیج جامعه زنان دانست، جایگاهی که مورد احترام و تکریم همه زنان در جامعه قرارگرفته و جای امنی برای حضور خواهران در تمامی عرصه‌ها بوده است.
وی افزود: نکته حائز اهمیت فعالیت بانوان در عرصه‌های اقتصادی و به خصوص خودکفایی، اشتغال‌زایی، کارآفرینی و مشاغل خانگی چشمگیر می‌باشد و این حضور با اهداف زیادی همچون تحکیم بنیان خانواده انجام می‌شود.
مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند بیان کرد: در سال ۹۴ با حمایت مسئولان، بسیج و جهاد سازندگی ۱۷۰ نفر در عرصه اقتصاد مقاومتی  آموزش دیده‌اند و برای آن‌ها تسهیلات بانکی با اعتباری بالغ بر ۱۲۶ میلیون تومان در زمینه اشتغال‌زایی و ۵۵۰ میلیون تومان در زمینه اقتصاد مقاومتی فراهم شده است.

*ایجاد بازارچه‌های محلی جهت عرضه محصولات کارآفرینان در دماوند

شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی فرماندار شهرستان دماوند در این همایش ضمن گرامیداشت هفته بسیج با استناد به فرمایشات  امام خمینی (ره)، اظهار کرد:  یکی از ویژگی‌های اصلی بسیج، استقلال آن می‌باشد و دوام و بقای آن، به استقلال برمی‌گردد که همواره این موضوع در کشور ما اتفاق افتاد و بسیج این استقلال را حفظ کرده است.

IMG_5415

وی افزود: کارآفرینی موتور محرک توسعه اقتصادی است، کشورهایی که از نظر اقتصادی توسعه یافته‌اند، به کارآفرینی اهمیت بسیاری داده‌اند و اگر کشوری از در زمینه اقتصادی رشد نداشته باشد، پس به کار آفرینی اهمیت چندانی نداده است.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: در حال حاضر با توجه به نسل جوانی که از نظر فکر و ذهن زبانزد همه جهانیان است باید از پتانسیل‌ها استفاده و در راستای رشد و توسعه کشور حرکت کند.

جهانشاهی تاکید کرد: کارآفرینی نقش گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد، که می‌توان از سرمایه‌های سرگردانی که در کشور وجود دارد در بخش کسب و کار استفاده کرد.

وی اشتغال‌زایی را یکی از دغدغه‌های دولت دانست و تاکید کرد: یکی از نقش‌های کارآفرینی بخش اشتغال‌زایی است که امروزه یکی از دغدغه‌های دولت محسوب می‌شود و بحث بیکاری که پیش می‌آید، زمینه آسیب‌های اجتماعی را در بر دارد، بنابراین با کارآفرینی اشتغال را در سطح وسیع تری می‌توان ایجاد کرد.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: نقش دیگر توسعه متوازن منطقه‌ای، استفاده از مهارت‌هایی است که در جامعه وجود دارد و بلا استفاده است که می‌شود با ایجاد استفاده از مهارت‌ها کارآفرینی ایجاد کرد و باعث ارتقا زندگی اجتماعی شد.

وی اضافه کرد: محصولاتی که توسط کارآفرینی و با پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات انجام می شود را در رفاه حال عموم و زندگی مردم موثر است و همچنین در توسعه تجارت خارجی به سرمایه اجتماعی که توسط دولت ایجاد می‌شود، بر می‌گردد.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان دماوند گفت: وقتی کارآفرینی رونق پیدا می‌گیرد، مالیات و عوارض و هزینه‌ای برای دریافت مجوز پرداخت می‌شود، دولت این هزینه‌ها را در راستای توسعه اجتماعی،درمانگاه، مدرسه و رفاه عمومی هزینه می کند.

وی افزود: نگرشی که نسبت به کسب و کار وجود دارد نگرش منفی است که باید این نگرش منفی در بین مردم از بین برود که فرماندار هم اقدامات بسیار خوبی انجام دادند و این فضا را برای عزیزان کارآفرین مهیا کردند.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان دماوند در خصوص مشکلات عرضه محصولات کارآفرینان تاکید کرد: معمولاً کارآفرینان تولید دارند اما در عرضه محصولاتشان مشکل دارند که امیدواریم با حمایت فرمانداری و شهرداری بازارچه محلی جهت حمایت از کار آفرینان ایجاد کینم تا بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.

انتهای پیام/رض

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید