آموزش بازیابی پسورد روتر

0

رها نیوز :

روتر ها از رابط کاربری محافظت می کنند، جایی که می توانید ارتباطات شبکه ای و پورت ها را ویرایش کنید، اما قبل از به دست گرفتن اختیار این تنظیمات، باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و بعد به محیط کاربری روتر وارد شوید. این نام کاربری و رمز عبور احتمال دارد پیش فرض باشد و یا شما یا صاحب قبلی روتر به آن رمز جدیدی داده باشد. اگر رمز خود را فراموش کرده اید، یا روتری خریده اید که رمز آن را نمی دانید، ما در این مقاله ی آموزشی از سایت تک۲۴ به شما یاد خواهیم داد که چطور می توان رمز یک روتر را بازیابی کرد. بنابراین با ما همراه باشید .

روتر ها در بین کاربران خانگی عمدتا به شکل مودم ADSL یا مودم وایرلس شناخته شده و کاربرد دارند. 

در صورتی که رمز عبور و نام کاربری مودم یا همان روتر را نمی دانید، حال رمز آن را خودتان قبلا ساخته باشید و فراموش کرده اید، یا روتر دست دومی را تهیه کرده باشید، می توانید به راحتی رمز عبور خود را بازیابی کنید.

یکی از آسان ترین راه ها برای بازیابی رمز عبور، استفاده از رمز پیش فرض میباشد. برای استفاده از رمز عبور و نام کاربری پیش فرض می توانید از چند روش استفاده کنید، تا رمز عبور و نام کاربری پیش فرض را به دست آورید. البته باید در نظر داشته باشید که در نهایت روتر خود را باید به تنظیمات کارخانه ای بازگردانید.

  • اولین روش برای به دست آوردن رمز پیش فرض، نگاه کردن به دفترچه ی راهنمای روتر می باشد. هر روتر برای خود اصولا رمز جداگانه ای دارد، حتی دو روتر از یک کارخانه نیز امکان دارد رمز جداگانه ای داشته باشند، بنابراین رمز پیش فرض اصولا در دفترچه زده می شود. اگر دفترچه ی راهنمای روتر را گم کرده باشید، می توانید با سرچ کردن آن در گوگل، دفترچه ی راهنما را بیابید و رمز را پیدا کنید.
  • اصولا روتر هایی که توسط ارائه دهندگان اینترنت به مشتریان فروخته می شوند، دارای یک برچسب بر روی بدنه می باشند، که رمز عبور بر روی آن ها نوشته شده است. نگاهی به روتر بیاندازید تا ببینید آیا رمزی بر روی بدنه ی روتر وجود دارد یا خیر.
  • گاهی اوقات رمز عبور یا نام کاربری یک عبارت ساده به نام admin می باشد و با تایپ آن به یکی ۳ حالت ذکر شده می توانید به تنظیمات روتر دسترسی داشته باشید: حالت اول نام کاربری: admin رمز عبور: admin حالت دوم نام کاربری: جای خالی رمز عبور: admin حالت سوم نام کاربری: admin رمز عبور: جای خالی
  • بهترین روش هم یافتن رمز عبور و نام کاربری پیش فرض روترتان در سایت RouterPasswords.com می باشد. در این سایت نام کاربری و رمز عبور پیش فرض روتر های مختلف زده شده است.

رمز پیشفرض مودم

از رمز عبور و نام کاربری پیش فرض استفاده کنید، اگر کسی قبلا رمز را عوض نکرده باشد، به راحتی می توانید به صفحه ی تنظیمات رفته و تنظیمات روتر را ویرایش کنید. اگر رمز تغییر داده شده باشد، باید از روش بعدی برای ریست روتر استفاده کرده و رمز را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید.

بازگشت روتر به تنظیمات کارخانه ای

هر روتر دارای یک کلید می باشد که با فشار آن می توان روتر را به تنظیمات کارخانه ای بازگرداند. این کار باعث می شود که نه تنها رمز غبور و نامر کاربری به حالت پیش فرض تغییر یابد، بلکه تنظیمات نیز به حالت کارخانه ای بازگردند. با این کار تمام تنظیماتی که مد نظر دارید را باید از ابتدا وارد کنید، اما در عوض دسترسی به تنظیمات روتر به شما داده می شود و می توانید رمز عبور و نام کاربری را بازیابی کنید.

اصولا دکمه ای که برای ریست روتر ساخته شده در دستگاه های مختلف، مکانی متفاوت دارد و بهترین کار برای یافتن آن، پیدا کردن محل درست آن در دفترچه ی راهنما می باشد. این دکمه، یک دکمه کوچک می باشد که در مقابل آن نوشته شده Reset و با زدن آن دستگاه ریست خواهد شد. اصولا این دکمه در پشت روتر و بعضی وقت ها در زیر آن قرار داده شده است. برای اینکه اشتباها این دکمه زده نشود، در یک فرو رفتگی قرار داده شده تا شما اشتباها دکمه را نزنید.

تغییر رمز روتر

بعد از اینکه محل دکمه ی ریست را پیدا کردید، با یک میله یا سوزن آن را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید. بعد از ۱۰ ثانیه روتر به تنظیمات کارخانه ای بازگشته و ریبوت می شود. حال می توانید رمز عبور و نام کاربری پیش فرض را وارد کنید.

آموزش ریست کردن مودم

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

امتیاز بدهید


[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

آموزش بازیابی پسورد روتر نوشته شده توسط یاشار فتحعلی زاده میانگین امتیاز ها 5/5 1 کاربر امتیاز داده اند

لینک کوتاه:

[ad_2]
لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید