آمادگی داعش برای تخلیه عراق

0

رها نیوز :

به گزارش “داعش نیوز ” بنا به ادعای منابع خبری و رسانه های کُرد، «ابوبکر البغدادی» سرکرده خودخوانده گروه تروریستی تکفیری “داعش“، از عناصر خود در “عراق” خواسته است که خود را برای انتقال هرچه سریعتر از این کشور به مکان دیری مهیا کنند.

۲۲۲۵۵۷۸۷۳۶۱۴۲۰۲۳۵۰۰۱ (۱)

رئیس مجلس اسلامی عراق نیز از دستیابی رزمندگان عراقی به نامه ای با مهر و امضای ابوبکر البغدادی خبر داد که دستور مذکور در آن نامه خطاب به عناصر این گروه تروریستی در عراق، عنوان شده بود.

«عمار حکیم» با استناد به این نامه گفت: طبق مفاد این نامه، ابوبکر البغدادی از عناصر خود خواسته است تا به تدریج از مناطق تحت سیطره خود در عراق دست کشیده و به مکان دیگری منتقل شوند.

وی همچنین از دولت عراق خواست تا هرچه سریعتر برنامه و طرحی برای مناطق آزاد شده از تحت سیطره داعش ارائه داده و در دستور کار قرار دهند. چرا که این مناطق نیاز به بازسازی اساسی خواهد داشت و در مدت تسلط داعش بر این مناطق، منازل و زیرساخت های این شهر ها تخریب شده اند.

این سیاستمدار شیعه عراقی در پایان تاکید کرد: اکنون شروعی برای پایان دادن داعش در عراق است و به زودی این گروه تروریستی از عراق رخت برخواهد بست.

«وحید باکوزی» یکی از مقامات “حزب دموکراتیک کردستان عراق” نیز از دستیابی به این نامه خبر داد و گفت: طبق آنچه در این نامه آمده است ابوبکر البغدادی خطاب به فرماندهان خود در عراق دستور داده است که به تدریج شهر های عراق را تخلیه کنند و به آنان گوشزد کرده است که مردم عراق و سوریه لیاقت جانفشانی های داعش را ندارند!.

وی همچنین با اشاره به مطلب دیگری که در این نامه آمده بود، اظهار داشت: سرکرده داعش از تروریست های تحت فرمان خود خواسته است که تمرکز اصلی خود را بر “لیبی” و شهر “مصراته” بگذارند و نسبت به موقعیتی که اکنون در “سوریه” و “عراق” دارند، خوشبین نباشند.

در هفته ها و روزهای اخیر، در جبهه سوریه و عراق، حملات گسترده ای توسط رزمندگان اسلام به مناطق کلیدی و حساس داعش آغاز شده است.

در عراق، رزمندگان سازمان بسیج مردمی به همراه ارتش و نیروهای ویژه، حملات همه جنابه خود را به شهر “فلوجه”، دومین شهر بزرگ تحت سیطره داعش، آغاز کرده اند و اکنون این شهر به طور کامل در حلقه محاصره رزمندگان عراقی درآمده است.

در سوریه نیز پیشمرگه های کرد با همکاری ائتلاف آمریکایی، حملات خود به شهر “رقه”، مرکز خلافت اسلامی داعش در این کشور را آغاز کرده اند و طبق آخرین گزارشات، نیروهای سوری نیز به کمک آنان آمده و اکنون وارد استان رقه شده اند.

 

لینک مطلب


مطالب که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

پاسخ دهید